Film na motivy BioShocku už je spíš zbožným přáním
zdroj: Archiv

Film na motivy BioShocku už je spíš zbožným přáním

15. 11. 2011 17:30 | Téma | autor: levis |

S chystaným filmem podle hry BioShock se to má všelijak. Ken Levine z Irration Games v nejnovějším rozhovoru oznámil, že firma v žádném případě nehodlá zfilmovat hru jen proto, aby mohla rychle zpeněžit popularitu značky. "Přitom už jsme byli opravdu blízko, měli jsme smlouvu i režiséra," řekl Levine pro Industry Gamers. Tím režisérem měl být Gore Verbinski, kterého si většina čtenářů asi spojí s filmovými Piráty z Karibiku.

Zvětšit zdroj: Archiv

Verbinského ale na látce lákaly injekce, malé sestřičky a obecně tématika, kvůli které by film byl nevhodný pro diváky pod třináct let. Tento pokus o hororovou adaptaci BioShocku, která by navíc kvůli trikům a podvodnímu zasazení snímku byla velmi nákladná, nakonec v Take-Two neocenili. Proto film postoupili režisérovi Juanu Carlosovi Fresnadillovi (natočil 28 Dní poté), nicméně ani on už v projektu zřejmě nefiguruje.


"Abychom na film BioShock kývli," říká Levine, "musíme fanouškům opravdu nabídnout to, co chtějí. Musí to fungovat i pro lidi, co BioShock neznají, seznámit je s celým světem a adekvátně ho převést na velké plátno." S drobnými rozdíly mezi kánonem hry a filmem se prý vždy počítalo, ale snímek by pořád musel zachovávat jakousi podstatu hry - a to asi poslední verze od Fresnadilla nedělala.

Stále častěji se proto připomíná, že Ken Levine začal původně jako scénárista a coby autor podvodního světa BioShocku by právě on byl tím nejvhodnějším režisérem. Do té doby je snímek na motivy BioShocku, zdá se, spíš jen zbožným přáním.

Nejnovější články