FIFA 20 zveřejnila seznam 100 nejlepších hráčů – a je o čem diskutovat
zdroj: Archiv

FIFA 20 zveřejnila seznam 100 nejlepších hráčů – a je o čem diskutovat

10. 9. 2019 14:25 | Téma | autor: Václav Pecháček |

FIFA 20 vychází koncem měsíce, takže je nejvyšší čas skočit po hlavě do každoroční kontroverze: Trefili vývojáři z EA Sports správně hodnocení jednotlivých hráčů? Rovnou vám prozradím, že i v letošním, obecně vzato poměrně předvídatelném výběru stovky nejlepších se nachází několik zvláštních úletů, mezi nimiž figuruje jeden francouzský útočník, jeden německý obránce a jeden velšský národní hrdina.

Nejprve si ale představme desítku hráčů, kteří letos dosáhli na elitní hodnocení 90 a víc. Přesně 90 má gólman Barcelony André Ter Stegen, záložník Realu Madrid Luka Modrič a pak dva borci z Liverpoolu, Mohamed Salah a Virgil van Dijk. O bod víc má brankář Atlétika Jan Oblak, což z něj dělá nejlepšího gólmana ve hře (chudák de Gea), a také dvojice Kevin de Bruyne a Eden Hazard.

Třemi nejlepšími hráči jsou letos Neymar s hodnocením 92, Cristiano Ronaldo, který obdržel 93, no a nakonec Messi, u něhož září velká číslice 94. Že by pomsta za to, že Ronaldův tým Juventus si pro sebe tentokrát ukradlo konkurenční PES 2020 a FIFA se místo něj musí obejít s vymyšlenou náhražkou jménem „Piemonte Calcio“?

No a teď už k těm podivnostem. Co byste třeba řekli na informaci, že Roberto Firmino, fantastický tvořivý útočník Liverpoolu, je 86, zatímco Karim Benzema – Karim Benzema, který je z formy už asi dva roky! – je údajně lepším forvardem s o bod vyšším hodnocením 87? Já bych na to řekl, že to je donebevolající blbina.

Celkem zajímavá je situace německého obránce Shkodrana Mustafiho, který se (díky bohu!) do nejlepší stovky nevešel, ale přesto je podle nedávného úniku hodnocený neobyčejně štědře – 83. Takže je jen o dva bodíky horší než nizozemská senzace Matthijs de Ligt nebo José María Giménez z Atlética. Ehm, jistě.

A ještě jedna pozoruhodná informace: Do Top 100 tentokrát nepronikl velšský forvard Gareth Bale, kterému zřejmě ublížila špatná forma z konce minulé sezóny i protahovaná přestupová sága, při níž málem odešel do Číny, jen aby Real Madrid jeho transfer na poslední chvíli zarazil. Přesto mám subjektivní pocit, že Bale by si aspoň těch 85 zasloužil, protože když má svůj den, je z něj nejlepší hráč na světě. I když je pravda, že těch jeho dnů do roka moc není.

FIFA 20 zároveň zveřejnila i seznam svých ikon, tedy starých, vysloužilých hráčů, které můžete (samozřejmě v jejich legendární verzi na vrcholu kariéry) využívat ve velepopulárním online módu Ultimate Team. Čtrnáctce nováčků vévodí Zinedine Zidane, jehož nejlepší kartička se pyšní výborným hodnocením 96.

Další legendy jsou v sestupném pořadí dle kvality nejlepší kartičky: Garrincha (94), Carlos Alberto (93), Andrea Pirlo (92), Hugo Sánchez (92), Kenny Dalglish (92), Ian Rush (91), Kaká (91), Didier Drogba (91), Ronald Koeman (91), Pep Guardiola (90), Michael Essien (90), Gianluca Zambrotta (89), John Barnes (89) a Ian Wright (89).

FIFA 20 vychází 27. září a kdybyste se jí nemohli dočkat, můžete zkusit konkurenci v podobě PES 2020. To vyšlo právě dnes.

Nejnovější články