zavřít

Cyberpunk 2077 je ambicióznější než Zaklínač 3, má nastartovat vlastní sérii

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox One

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

CD Projekt RED dělá kolem chystaného Cyberpunku 2077 takové tajnosti, že fanoušci musí vzít zavděk každou kapičkou informací, která vývojářům proteče mezi rukama. Nejnovější loužička se trochu překvapivě neobjevila na žádné herní konferenci, ale na investičním semináři pro švédské bankéře. Šéf polského studia Adam Kiciński tam prohlásil, že „Cyberpunk je nový Zaklínač 3, ale ještě ambicióznější. Naším cílem je od počátku ustanovit novou sérii blockbusterů.“

Poté, co vytvoříte jedno z nejlepších RPG všech dob, asi nemůžete mít nízké cíle. CD Projekt plánuje vytvořit další velký otevřený svět s „otevřenou hratelností“, což nejspíš znamená, že se k řešení problémů budete moci postavit svým vlastním způsobem. A protože byla přednáška cílená na investory, zazněla i poznámka o tom, že Cyberpunk bude ambicióznější i z hlediska prodejů.

Bylo by dost šokující, kdyby si CD Projekt vybral zrovna tuhle akci k prezentaci prvních záběrů z hraní, takže si na konkrétní ukázky budete muset počkat asi až na červnovou E3. Do té doby ještě stojí za zmínku skutečnost, že Cyberpunk bude kromě GOG dostupný i na Steamu. Geraltovy fanoušky pak možná zamrzí zpráva, že žádný Zaklínač 4 se neplánuje – trilogie zůstane trilogií, ačkoli nikdo neříká, že se do Severních království nepodíváme trochu jiným způsobem.

Jeden takový způsob už koneckonců existuje a nese jméno Gwent. Karetní hra na motivy Zaklínače „není obrovská, ale jede docela dobře,“ abych citoval Kicińského. Zdá se, že Gwent není žádný zlatý důl, ale i tak vývojářům příjemně vydělává a rozhodně mu nehrozí přímé existenční potíže, což je jedině dobře vzhledem k plánované singleplayerové kampani a e-sportovým ambicím.

Takže sečteno podtrženo: Gwent potichu a nenápadně šlape jako hodinky a Cyberpunk má být ještě lepší než třetí Zaklínač. Kdybyste se chtěli vžít do kůže skandinávského investora a podívat se na celou přednášku, video z akce najdete pod článkem. CD Projekt startuje v čase 3:16:00.

Tagy: Zaklínač (série) sci-fi fantasy RPG kyberpunk karetní E3 2016

Zdroje: PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.