Máte námět či připomínku? Napište nám
Co bude součástí dalšího datadisku k World of Warcraft?
zdroj: Archiv
Téma

Co bude součástí dalšího datadisku k World of Warcraft?

16. 7. 2011 10:08 | autor: Redakce Games.cz |

Kolegové z fanstránky WoWfan.cz, která spadá do našeho programu Games Fanatics, zahájili vydávání série článků, ve kterých se zamýšlejí nad tím, co by Blizzard mohl přinést v dalším datadisku pro World of Warcraft. Tento týden vyšel první z nich...

Poslední datadisk Cataclysm odstartoval velké změny v Azerothu a celý svět má co dělat, aby se ubránil. Deathwing rozpoutal peklo na zemi, k tomu se snaží firelord Ragnaros spálit Mount Hyjal a Strom Světa, a zatím pořádně ani nevíme, co dalšího nás čeká dál. Královna Azshara, která byla tisíce let ukryta, nyní vystrkuje růžky a po celém světě můžeme spatřit chapadla starých bohů. Získávají tak Staří Bohové na síle? A co Smaragdový sen, jak to vypadá s ním? Již jsme také dlouho neslyšeli o uniklé „duši“ Sargerase, která byla vypovězena z těla Medivha. Je toho opravdu spousta, a v tomto článku, který bude jistě na pokračování, bych se chtěl zaměřit na jednotlivé směry, kterými se příběh Warcraftu může vydat.

Nesmíme zapomenout, že příběh Lich Kinga ještě nemusí být úplně uzavřen. Již víme, jak to ve WotLK dopadlo, takže první část skládanky již máme za sebou, avšak podle výsledku to vypadá, že si tu Blizzard nechal zadní vrátka, třeba se s Lich Kingem ještě někdy setkáme (třeba jako spojencem – ale to je kravina, radši nechám toho fantazírování). Ale již se podíváme na hlavní část tohoto článku, rád bych začal Azsharou a jejím spojením se Starými Bohy.

První věcí, kterou zmíním, je, že Azshara nebude součástí Cataclysmu, ale pocítíme její vliv. To je asi pravda, události v Darkshore má na starosti právě zmíněná královna a Malfurion musí vynaložit spoustu sil, aby rozpadající se oblast zachránil. Celé to však slouží spíše k odpoutání pozornosti od dění na Hyjalu. Plánuje snad Azshara něco velkého? Určitě něco za lubem má a my se to dozvíme nejdříve na Blizzconu, pokud nebude součástí nějakého ještě pozdějšího datadisku.

Co ale určitě víme, tak Azshara a její věrní, ještě za elfů, byli po Válce Prastarých přeměněni na Nagy, aby tak přežili rozdělení světa a uvěznění hluboko v podmořském světě, a mohli nerušeně plánovat odplatu. První, s kým se Nagy spojily, byl Illidan, kterému pomáhaly v útěku od Nočních Elfů a později také při obsazování Outlandu (viz Lady Vashj).

Ale zpět k Azshaře, která je určitě pod vlivem Starých Bohů. To dokazuje i skupina Nag ve Vash’jir, která vyvolává služebníka Starých Bohů, zvlášť když je označen jako jejich spojenec. Co když je vyvolávání toho služebníka jen takový pokus před vyvoláním/osvobozením jednoho ze Starých Bohů, N’zotha? Toho jsme ještě nikdy neviděli a nejsou o něm žádné informace. Jsou snad chapadla po celém světě právě jeho? A co potvora v Twilight Highlands, je to snad jeho součást? Možné to je, bylo by to i logické, Starého Boha jsme měli základním World of Warcraft, poté ve WotLK a v Cataclysmu narážíme na chapadla.

Pokud jste někdy skillovali archeology, je dost možné, že jste mohli získat velmi zajímavý předmět – Puzzle Box of Yogg-Saron, který vám při použití pošeptá zajímavou básničku. Může to snad znamenat, že se odhalení třetího Starého Boha blíží?

In the sunken city, he lays dreaming.
The drowned god’s heart is black ice.
At the bottom of the ocean even light must die.
In the land of Ny’alotha there is only sleep.
Ny’alotha is a city of old, terrible, unnumbered crimes.
In the sleeping city of Ny’alotha walk only mad things.

Kompletní znění tohoto článku a další informace a novinky ze světa WoW najdete na WoWfan.cz!


Nejnovější články