zavřít

Bývalý šéf vývoje Diablo III: aukce hře ublížily

Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Diablo III vzbuzovalo před i krátce po vydání spoustu vášní. Těžko říct, jestli hráče ze začátku víc naštvala nutnost být pořád online (což na konzolích nutné nebude), nebo přítomnost aukcí za reálné peníze. Spoléhání se na Battle.net a vyžadování neustálého připojení se tvůrcům asi vyplatilo, když se hry prodalo přes 12 milionů kusů. Minimálně jeden z nich však aukcí lituje. Prý hře ublížily. A to jak aukce za reálné peníze, tak aukce za zlato. Myslí si to Jay Wilson, bývalý šéf vývoje, který Diablo III kormidloval přes šest let a nedávno přešel pořád v rámci Blizzardu na jiný projekt.

Wilson svůj názor přednesl během přednášky na konferenci GDC 2013, kdy se taky podělil o pár dalších zajímavostí. Aukce do hry ale dávali tvůrci s dobrým úmyslem, jen prý vůbec neodhadli jejich použití. Původní záměr byl ten, aby se minimalizoval nebo ideálně úplně eliminoval šedý trh a kupčení s předměty a postavami na černo, jako se to dělo v Diablo II. Vedle toho taky vývojáři čekali, že aukce bude používat jen malé procento hráčů a že cena předmětů bude omezovat množství, v jakém se budou prodávat a nakupovat. Bohužel/bohudík, záleží na úhlu pohledu, neměli pravdu.

Trefili se pouze v tom, že aukce omezí nelegální prodeje a nákupy, což se jim povedlo. Hráči mají pohodlný a jednoduchý způsob jak prodávat a vydělat oficiální cestou přímo ve hře, což je plus. Blizzard ale těžce netrefil použití obou aukcí. Wilson prozradil, že skoro každý hráč aukci vyzkoušel a prý je přes padesát procent hráčů používá pravidelně. V souvislosti s tím jsou taky velmi zajímavá čísla hráčů. O 12+ milionech prodaných kusů víme už nějakou dobu, ale teď tu máme aktuální počty - Diablo III prý hraje denně zhruba milion lidí a měsíčně to jsou cca tři miliony pravidelných hráčů. Přes padesát procent z nich tak pravidelně využívá aukce, jak reportuje Joystiq.

Podle Wilsona se stalo pro spoustu hráčů bohužel větší motivací vydělat peníze, než zabít Diabla. Poškodilo to prý taky ono potěšení ze získávání nových věcí, protože si je můžete jednoduše koupit v aukci, ať už za zlato, nebo za reálné peníze. Jsou to právě ale aukce za zlato, které hře škodí mnohem víc, než aukce za reálné peníze. Prý by aukce nejradši vypnuli kdyby mohli, ale údajně nemají představu, kolika lidem se to líbí, nebo kolik hráčů to nesnáší. Pokud aukce ale pravidelně používá přes padesát procent hráčů, tak by si vypnutím asi většinu z nich naštvali.

Jak z toho ven? Wilson už na Diablo III nedělá, ale řekl, že tým už pracuje na řešení. Nic víc bohužel nenaznačil. Diablo III mezitím dostává nové a nové patche, které opravují, vylepšují a přidávají obsah a už se pracuje na datadisku. Ten zatím oficiálně oznámený není, byť o něm padla na posledním konferenčním hovoru s investory zmínka. Možná bychom se mohli dočkat jeho odhalení už na letošním BlizzConu.

Tagy: Diablo (série) akční RPG izometrické klikfest

Zdroje: Joystiq

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.