zavřít

Apex Legends vyvíjí matchmaking, který cheatery nahází do jednoho zápasu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Předevčírem jsme tady na Games probírali, jak s cheatery kazícími zábavu všem okolo zkouší zatočit Overwatch a PUBG, a dneska se podíváme na jejich velkého multiplayerového konkurenta: battle royale Apex Legends. Zatímco Overwatch klidně ukončí celý cheaterův zápas a PUBG se spoléhá na umělou inteligenci, Apex na to jde jinak: Nacpe všechny podvodníky k sobě do jednoho zápasu.

Vývojáři to vysvětlili v postu na Redditu, kde se kromě jiných věcí věnují právě cheatování. Některé jejich nápady jsou celkem nudné (i když nikdo nepopírá, že potenciálně efektivní), jako například využít machine learning k tomu, aby dokázal cheatery sám detekovat a automaticky banovat. Ale daleko vtipnější je ona druhá možnost.

Je to prostě karma. Když cheatujete, spamujete nebo se chováte jinak nevhodně, napraví vás dočasný, nebo klidně i permanentní, ban? Možná vám znepřístupní hru, možná si prostě uděláte nový účet, ale nic z toho vás nezmění jako člověka. Zato když budete nuceni ochutnat vlastní medicínu a autoaim vám bude ze všech stran zasazovat jednu tečku za druhou…

Boj s cheatery je pro všechny vývojáře multiplayerových her neobyčejně krušným maratonem, v němž jsou vždy o pár kroků pozadu, ale tohle je od Respawnu docela pěkný nápad, jako když se občas tvůrci pokouší kreativně potrestat piráty, co si jejich hru stáhnou. Žádné mazání z Piratebay nebo komplexní DRM – pěkně nechte Simíky, ať se postupně celí zakostičkují!

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka Titanfall battle royale

Zdroje: Reddit

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.