zavřít

Apex Legends dál trhá rekordy, za týden ji vyzkoušelo 25 milionů hráčů

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Jako bych poslední dobou nepsala o ničem jiném, než jak velká masa lidí zkusila novou battle royale od tvůrců Titanfallu. Studio Respawn Apex Legends prostě drze oznámilo, okamžitě vydalo a během týdne k ní s prakticky nulovým marketingem přilákalo už 25 milionů hráčů. O víkendu ji v jednu chvíli hrálo přes dva miliony lidí najednou a na Twitchi z ní momentálně vysílá čtyřikrát víc streamerů než z Fortnite.

Pro připomenutí, Fortnite potřebovalo k pokoření hranice 10 milionů hráčů dva týdny, Apex to zvládl za tři dny. Milník 45 milionů registrovaných hráčů na PC a konzolích, kterým se Epic chlubil zhruba po čtyřech měsících, zvládne Apex tímhle tempem pokořit za ani ne měsíc.

Fortnite v této chvíli sice eviduje přes 200 milionů hráčů, ve velké míře k tomu však přispívají mobilní platformy, kde si Apex Legends nezahrajete. Prozatím.

Cesta Apexu je teprve na začátku, i když takhle fenomenální úspěch hned zkraje neočekával asi nikdo. Šéf Respawnu Vince Zampella na sociálních sítích dojatě děkuje, zároveň ale jedním dechem dodává, že práce na free-to-play battle royale pro ně ve studiu ani zdaleka nekončí, spíš naopak.

Na čtvrtek se kupříkladu chystá tematická akce k Valentýnu s nějakými těmi limitovanými edicemi skinů a dalších kosmetických věcí, takže by „všichni milovníci Apexu měli mít oči na šťopkách.“

Dnes a příští úterý pak bude probíhat Twitch Rivals Apex Legends Challenge, kde se proti sobě postaví 48 osobností z řad streamerů. Sledovat ho můžete na oficiálním kanále na Twitchi.

Z turnajů a Valentýna se pak během března Apex Legends přehoupne do své první sezóny a přibude v ní čerstvá dávka novinek z battle passu. Těšit se můžete na nové Legendy, zbraně i kosmetické věcičky.

Pokud náhodou nepatříte k těm 25 milionům lidí, kteří tuhle žhavou variaci na battle royale už stihli vyzkoušet, můžete se na ni zdarma vrhnout na Originu, PlayStationu 4 nebo na Xboxu One. Na naší recenzi se už usilovně pracuje a pravděpodobně si ji budete moct přečíst zítra, nebo si alespoň poslechnout Adamovy nadšené dojmy v posledním Fight Clubu.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka Titanfall battle royale

Zdroje: Twitter,Twitch.tv

Kupte na CZC.CZ

 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.