zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme stealthovou legendu Thief: The Dark Project

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série Thief loni oslavila dvacáté narozeniny a bez nadsázky se dá říct, že položila základy žánru stealthových adventur. Studio Looking Glass už sice neexistuje, ale jeho odkazy můžeme ve hrách pozorovat dodnes. Thief: The Dark Project vynikal na tu dobu vynikající umělou inteligencí a jako první hra využíval světel a stínů nebo zvuků jako herních mechanik.

Pro Looking Glass byl první Thief komerčně nejúspěšnější hrou. Zlodějíček Garrett se v něm musí nepozorovaně dostat k nejrůznějším předmětům zájmu, na vyšší obtížnosti se pak dokonce obejít bez zabíjení. Série vynikala neskriptovanou emergentní hratelností a zaslouženě se řadí do zlatých fondů herní produkce.

V dnešním Retro GamesPlayi bude Thiefa hrát Honza Olejník s Pavlem Dobrovským. Živé vysílání si můžete naladit v 17 hodin, své komentáře pak během něj pište do chatu na našem YouTube kanále.

Tagy: Thief (série) stealth retro

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.