zavřít

GC 2012 dojmy: Rambo The Video Game

Windows

- Dojmy z hraní autor: Martin Bach Komentáře: 0

Ani nevíte, jak rád bych napsal, že Rambo The Video Game je skrytým klenotem a černým koněm letošního Gamescomu. Že je to hra, která dokonale vystihuje atmosféru filmových předloh a oživí dnešním třicátníkům skvělé vzpomínky na dětství, strávené sledováním pirátských videokazet s rychlodabingem Ondřeje Hejmy. Jenže je mi líto, nejde to. Na prezentaci nové herní adaptace Ramba jsem na kolínském výstavišti čekal asi dvacet minut a následně jsem hru asi pět minut hrál. A faktem je, že i čekání ve frontě v obklopení německých puberťáků, a se skeptickým Petrem za zády, bylo nesrovnatelně zábavnější než to, co následovalo v prezentační místnosti.

Chuť vzít nohy na ramena jsem měl už po třiceti sekundách po vstupu. V ruce jsem totiž držel pohybové ovladače Razer Hydra a přítomná slečna mi právě vysvětlovala, že analogový stick nebudu při hraní potřebovat, protože jde o on-rail střílečku a Rambo tedy v téhle hře chodí sám. Vedle stojící Petr se začal škodolibě chechtat a mě, nechtěje si přiznat, že jsme vstoupili do pekla na zemi, nezbývalo, než začít hrát.

Bez jakékoliv cutscény, ukázky z filmu nebo naznačení zápletky jsem byl vhozen do pestrobarevné a přeplácané džungle s jednou vydlážděnou cestičkou uprostřed. Už při první přestřelce jsem zjistil, proč vývojáři zvolili pro účely prezentace právě ovladače Hydra. Jejich důmyslnou kalibrací totiž docílili značného obohacení hratelnosti. Kromě střelby, nabíjení a tlačítka pro krytí bylo totiž nutné neustále hledat na obrazovce zaměřovač a pokoušet se zkroutit ruce tak, abyste konstantně nestříleli do země nebo do nebe. Chápu, že vystavovatelům muselo připadat neodolatelně vtipné nutit hráče k tomu, aby ukázal, jak vysoko skáče jeho pejsek, ale faktem je, že lépe by se hra ovládala snad i simulátorovým volantem.

Po kolejích jsem se následně propracoval ke spoustě dalšího střílení, přičemž v mezičase mi bylo sděleno, že Rambo je vybaven jen jednou zbraní, nemá granáty a doma si zapomněl dokonce i svůj legendární nůž. Nejdelších pět minut mého života pak milostivě ukončila až smrt rukou vojáka, který se zničehonic zjevil za mými zády a pálil do mě ze samopalu tak dlouho, až jsem definitivně padl. S pocitem, že zřejmě ještě nemáme dost, se nás hosteska zeptala, zda si hru nechce vyzkoušet ještě Petr, který v průběhu mého snažení nenápadně couval k východu, až se nakonec dal na zběsilý úprk.

Rambo The Video Game mě svým zoufalstvím, zbytečností a nebetyčnou blbostí nutí k zamyšlení nad tím, zda má tento článek vůbec nějaký smysl. Věřím ale, že pokud ve svém důsledku přiměje české herní distributory a prodejce k tomu, aby do České republiky nedovezli byť jen jediný kus této smutné frašky, měla má oběť svůj význam. A protože vám mohu svatosvatě slíbit, že o Rambo The Video Game se už na Games.cz neobjeví nikdy ani písmenko, myslím, že mohu využít této příležitosti a vytvořit historicky první preview, které bude obsahovat i finální verdikt a číselné hodnocení. Na to, abych měl jasno, jsem totiž viděl více než dost...

„I kdyby Ed Wood natočil Kameňák 5 se Sandrou Bullock v hlavní roli, nemohlo by to být horší, než Rambo The Video Game!“

1/10

Tagy: peklo akční filmová hra

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.