We are the Dwarves slibuje taktickou akci po vzoru Commandos
zdroj: tisková zpráva

We are the Dwarves slibuje taktickou akci po vzoru Commandos

23. 12. 2015 11:11 | Preview | autor: Adam Homola |

We are the Dwarves vyjde už v únoru 2016 pro PC, Mac a Linux a slibuje zajímavý mix akční, stealth a taktické hratelnosti. Ujmete se v ní tří rozdílných trpaslíků, jejichž role můžete skrze unikátní strom schopností dále rozšiřovat či jinak specifikovat. Smashfist, Forcer a Shadow mají každý své vlastní schopnosti a navrch k tomu mají ještě speciální talenty.

Díky talentům můžete využívat lepší léčení, dávat větší damage nebo kontrolovat situaci na bojišti pomocí crowd control. Každý trpaslík je vybavený speciálním vesmírným oblekem, díky kterému nejen že přežívá, ale slouží také navíc jako brnění. Co trpaslík a jeho brnění, to specifický styl hraní, který můžete upravit právě přes talenty a schopnosti. Klidně tak můžete mít jednoho stealth trpaslíka, zatímco druhý se postaví nepřátelům čelem a seká všechny hlava nehlava.

zdroj: Archiv

Styl hraní je jen na vás a pokud budete chtít, můžete se ujmout ovládání jen jednoho z trojice nebo klidně všech tří najednou. Tady pak přichází na řadu možnost hru zapauzovat a rozdat příkazy, nalajnovat další schopnosti a akci znovu spustit. V potaz byste měli brát nejen schopnosti a aktuální situaci na bojišti, ale také prostředí samotné. To můžete využít ve váš prospěch, protože různé útesy, masožravé rostliny či bažiny nejsou nebezpečné jen pro vás, ale i pro nepřátele.

Důležité má být podle vývojářů i scoutování, které připomíná principy známé z Commandos či podobných her. We are the Dwarves není bezduchá diablovka, a tak byste měli pečlivě prozkoumat nejen prostředí, ale také nepřátele. Jejich pozice, patroly a zvyky. Nepřátelé nejsou slepí a hluší - často vás mohou spatřit v nevhodný okamžik nebo vás uslyší či dokonce ucítí. S tím musíte při hraní počítat a svůj postup podle toho důkladně naplánovat.

zdroj: Archiv

Hru mají na starosti Whale Rock Games a We are the Dwarves je jejich první hra. Nejsou to ale zelenáči, naopak jde o studio plné veteránů, kteří se v minulosti podíleli na hrách jako je Metro: Last Light, Dragon Age: Inquisition, S.T.A.L.K.E.R. a The Elder Scrolls Online. Hru najdete na Steam Greenlight tady, ale váš palec nahoru už nepotřebuje - komunita už hru totiž posvětila.

Nejnovější články