Vývojáři přidání multiplayeru do Just Cause 3 nevylučují, ale kvalitní singl je na prvním místě
zdroj: tisková zpráva

Vývojáři přidání multiplayeru do Just Cause 3 nevylučují, ale kvalitní singl je na prvním místě

11. 11. 2015 15:15 | Preview | autor: Adam Homola |

Absence multiplayeru v Just Cause 3 možná některé hráče nepotěšila a vývojáři se o důvody svého rozhodnutí v minulosti jen lehce otřeli. Šéf vývoje Roland Lesterlin se však o této problematice nedávno rozpovídal v rozhovoru pro GameSpot. Prý ještě hráči nemusí věšet hlavu, multiplayer se může ve hře ještě objevit, jen se k němu tvůrci zatím nedostali - chtěli se soustředit na zážitek jednoho hráče, která ovšem jistou socializační vrstvu tak jako tak mít bude.

Just Cause 3 totiž nemá být izolovaný singleplayerový zážitek. Vedle asynchronního multiplayeru s žebříčky a výzvami nebude chybět ani ona sociální vrstva, kterou si vývojáři tak pochvalovali u druhého dílu. Tam si své nejpovedenější kaskadérské kousky hráči natáčeli a sdíleli je na internetu.

Tvůrcům se to líbilo a možnosti nových konzolí jim hrají do karet. Přímo z PlayStation 4 i Xbox můžete uploadovat videa, streamovat nebo sdílet obrázky. Pozadu není ani PC verze, protože Steam už nějakou dobu nabízí regulérní mód spectator. S využitím téhle nabídky socializačních nástrojů vývojáři počítají a jedním dechem dodávají, že chtějí s trojkou zopakovat to, co se jim v roce 2010 povedlo s dvojkou.

Tedy vydat na PC i konzolích otevřenou sandboxovou hru s masivním světem a možnostmi, jak se nezřízeně vyblbnout. Dvojka podle šéfa vývoje svého času konzolové hráče překvapila tím, že je něco takového vůbec na PS3 a X360 možné a rádi by podobný dojem u hráčů zopakovali i za pár týdnů s trojkou.

Just Cause 3 zdroj: tisková zpráva

"Chtěli jsme pracovat na asynchronní stránce věci. Na výzvách, ghost módu, na žebříčcích, na možnosti vyzvat přátele na nějakou specifickou trať nebo kaskadérský kousek... To neznamená, že bychom nechtěli o multiplayeru přemýšlet do budoucna, ale nejdříve jsme chtěli soustředit veškerou energii na vytvoření skvělého singleplayerového sandboxu," řekl v rozhovoru pro GameSpot šéf vývoje hry Roland Lesterlin.

Cpát za každou cenu multiplayer do každé hry určitě není dobře a do některých her online mód opravdu nesedí, ale zrovna Just Cause by z toho mohla těžit. Uživateli vytvořený multplayerový mód do dvojky nabízí roztomilý chaos a bordel a Grand Theft Auto Online ukázalo, že to jde. I přesto může singleplayerová Just Cause 3 pořád překvapit. Třeba už jen tím, že bude podstatně lepší než předchozí hra Avalanche: podle mého nemastný a neslaný Mad Max.

Nejnovější články