Vesmírné bitvy ve strategicko akční kombinaci se vrátí s Gratuitous Space Battles 2
zdroj: tisková zpráva

Vesmírné bitvy ve strategicko akční kombinaci se vrátí s Gratuitous Space Battles 2

25. 7. 2014 15:08 | Preview | autor: Adam Homola |

Vesmírná sci-fi akce s okořeněná slušnou porcí strategie jménem Gratuitous Space Battles se brzy dočká svého nástupce. Nově to oznámili vývojáři ze studia Positech Games, kteří jsou v současné době až po uši ve vývoji pokračování původní hry z roku 2009. Dvojka by měla vyjít ještě letos, ale tvůrci nevylučují menší zpoždění a vydání hry na začátku příštího roku. Za to ale slibují hromadu novot a vylepšení původního konceptu.

Zásadních změn bychom se v konceptu nebo žánru hry dočkat neměli a tak se na nás opět chystá z vrchu viděná strategicko-akční řež ohromného množství vesmírných lodí. Obrázky už ostatně napoví, že o simulátor jedné zatoulané lodi opravdu nepůjde. Gratuitous Space Battles 2 poběží na kompletně předělaném enginu a bude se chlubit výrazně lepšími vizuálními efekty i vylepšeným uživatelským rozhraním.

"Hra je specificky zacílená na hráče s několika monitory, kteří si rádi užijí přehnané vesmírné bitvy, ale engine by se měl bez problémů přizpůsobit i starším PC. Naším cílem je replikovat všechnu tu přehnanou šílenost uživatelských rozhraní ze sci-fi filmů," napsali tvůrci v tiskové zprávě.

Gratuitous Space Battles 2 zdroj: tisková zpráva

Vývojáři slibují také Steam achievementy, podporu modů a další nové funkce, které si zatím nechávají pro sebe. Přístup do betatestu pro hráče s předobjednávkou je prý pravděpodobný, i když to zatím ještě není jisté. Gratuitous Space Battles 2 se nejdřív ukáže na show Eurogameru v Anglii v průběhu září, přičemž mezi platformami pak najdeme PC, Linux a Mac.

Nejnovější články