zavřít

V plošinovce Once Upon A Coma se probíráte z kómatu hrou na piano

Windows MAC Linux Switch

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Která hra zabývající se kómatem má obyčejný děj zasazený do obyčejného světa? Once Upon A Coma rozhodně ne. Kromě neobvyklé cesty k cíli vyniká kouzelnou grafikou, příjemným doprovodem na piano a světem, kde na dospělé jedince jen tak nenarazíte.

Hlavním mozkem projektu je Thomas Brush, který před osmi lety vydal flashovou hru Coma. Z té Once Upon A Coma přímo vychází, ale pro její pochopení nemusíte znát předlohu. Možná neznáte Coma, ale třeba jste loni zavadili o jeho další počin Pinstripe – povedenou plošinovku se zajímavou myšlenkou a rovněž lákavým vizuálem.

Once Upon A Coma vypráví příběh chlapce, který se po probrání z kómatu ocitá ve světě, který vůbec nepoznává. Široko daleko není jediná dospělá osoba, a co víc, ztratila se dokonce i jeho sestra. Její nalezení je vaším primárním úkolem a jeho splnění vede přes nevšední mechaniku. V prapodivném světě plném děsivých monster hledáte úryvky soundtracku, které následně vlastnoručně přehráváte na pianu. Tím si odemykáte další části placatého světa.

Celkem se podíváte do šesti ručně malovaných světů, při jejichž tvorbě se autor inspiroval u malíře Eyvinda Earleho. Zabojujete si s různými pavoukovitými tvory v jednoduchém hack-and-slash soubojovém systému, vyluštíte nějaké hádanky, porazíte bosse… Až na příběhové zasazení a stylizaci má Once Upon A Coma standardní plošinovkové prvky.

Stejně jako v případě Pinstripe dojde k zafinancování hry pomocí Kickstarteru. V době psaní článku chybí do požadovaných 28 000 dolarů pouhé dva tisíce, a této částky se dosáhlo za pouhý den. Pinstripe se přitom podařilo vybrat přes 100 000, v případě Once Upon A Coma se tedy dá očekávat podobná částka. Hra vás vyjde minimálně na 15 dolarů, ale nejprve si vyzkoušejte demo. Plná verze dorazí na podzim na PC a Switch.

Tagy: hudba koma plošinovka

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.