V kočičím RPG Cattails bojujete o území, žerete myši a vychováváte koťátka
zdroj: Archiv
Preview

V kočičím RPG Cattails bojujete o území, žerete myši a vychováváte koťátka

4. 12. 2017 15:56 | autor: Václav Pecháček |

Nejdřív jsem si myslel, že v RPG Cattails hrajete za běžnou domácí kočku a že svůj drahocenný čas budete dělit mezi bezcílné pobíhání venku a drbání za oušky vašimi dvounohými poskoky. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak, protože tenhle kočičí svět se zdaleka nezaobírá pouze lovením ptáčků a rvačkami při měsíčku. Jsou zde různé frakce, které spolu vedou boje o území, dialogy s ostatními kočkami, a dokonce i simulace randění.

Vypadá to zkrátka skoro jako trochu násilnější Stardew Valley, jen jste chlupatí, máte ocas a místo chleba radši žerete syrové myšky a veverky. Ale pozor, ne abyste si drápy a zuby otupili neustálým lovením – budou se vám totiž hodit, až se přidáte k jedné ze tří kočičích kolonií a následně budete muset bránit své území před nájezdy konkurence, nebo naopak povedete svou vlastní dobyvačnou výpravu.

Kromě toho můžete prozkoumávat jeskyně a nacházet dávno ztracené poklady (jen pozor na netopýry, v Cattails zdaleka nevládnou tak přátelské vztahy jako mezi Batmanem a Catwoman). Své dary nabízí i příroda, třeba v podobě bylinek. Jen si musíte dávat pozor na to, jaké je zrovna roční období, protože svět se s příchodem zimy či léta dynamicky mění. Najednou je možné přejít (no dobrá, nepříliš elegantně překlouzat) zamrzlou řeku, ale ptáčků je mnohem méně, protože před vaší hrůzovládou radši emigrovali do teplých krajin.

zdroj: Vlastní

Asi ze všeho nejdůležitější jsou ale vztahy s ostatními kočkami. Těch zde jsou tucty a tucty, mají vlastní jména i osobnosti a vy se s nimi můžete buď přátelit, nebo si užívat nádherně vyhrocenou rivalitu. A pak jsou tu samozřejmě i kočky opačného pohlaví, na něž by bylo záhodno udělat dojem a zplodit s nimi košíček krásných koťátek.

Koťata se hodí nejen proto, že jsou rozkošná a mají nepoměrně velké hlavičky oproti tělu, ale i z toho důvodu, že je po čase můžete brát s sebou na výpravy. Jednak vám pomůžou, jednak se od vás postupně učí, jak správně kočkovat – pokud jim to tedy názorně ukážete.

Asi by nebylo možné takovou hru vydat bez možnosti vizuálních úprav, takže své kočce můžete změnit barvu srsti a očí nebo jí přidat nějaké to vybavení. To všechno za 15 eur, které musíte zaplatit na Steamu, a pokud byste vás Cattails obzvlášť okouzlily, můžete zaplatit až 29 eur za speciální edici se soundtrackem, osmnáctistránkovým PDF artbookem a unikátní barvou (oranžová bengálská) pro vaši mňoukavou hrdinku.

Nejnovější články