zavřít

The Solus Project na vaše bedra naloží záchranu sebe sama i celého lidstva

Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Sci-fi survival The Solus Project se dostane v programu předběžného přístupu na Steam už 18. února a v rámci Xbox Game Preview si ho budou moct 26. února vyzkoušet i majitelé konzolí Xbox One. The Solus Project se na jedné straně chlubí otevřenou sandboxovou hratelností s prvky survivalu, zatímco na straně druhé klade důraz na silný a lineární příběh. Dvě nepříliš často kombinované složky nám vývojáři předvádí v novém videu, s důrazem na vysvětlení zápletky.

Hra se odehrává ve 22. století, kdy je díky jedné zbloudilé hvězdě náš solární systém zničený a nepoužitelný. Lidstvo tak přežívá na kolonii vesmírných lodí Prolus, ale dobré vyhlídky na budoucnost nemá. Prolu dochází palivo a na obzoru se rýsuje hladomor.

Na řadu tak přichází poslední zoufalý pokus o záchranu lidstva - speciální výprava pěti průzkumných lodí zvaná The Solus Project. Jejich úkolem je doletět do pěti různých solárních systémů, prozkoumat tamní planety a zjistit možnosti osídlení jedné z tamních planet.

Vaše loď cestovala přes deset let, jenže po probuzení zjistíte, že jste havarovali a z posádky jste přežili jen vy. Záchrana lidstva tak leží na vašich bedrech a před vámi leží spousta otázek. Je ta planeta bezpečná? Je vůbec obyvatelná? Zanedlouho začnete objevovat odkazy na pradávnou rasu mimozemšťanů, uvidíte jejich stavby i stroje.

A na pořadu dne jsou další otázky - proč vypadají jako lidé, proč vyhynuli a jak? Nemohlo by se to pak případně stát i lidstvu? První odpovědi bychom mohli získat už toho 18. února na PC, nebo 26. února na Xboxu One, pokud si tedy tvůrci neschovají zásadní kus hry až na vydání plné verze.

Tagy: sci-fi survival

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.