zavřít

Termín World of Warcraft: Wrath of Lich King

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Blizzard potvrdil polovinu listopadu a oznámil obsah sběratelské edice. + OCHUTNÁVKA DOJMŮ

Něco pro celosvětových skoro jedenáct milionů hráčů, jejichž počet prý i nadále roste. 13.listopad 2008, který sajta WoWinsider ráno předčasně objevila na reklamách, byl před chvilkou oficiálně stvrzen přímo Blizzardem coby termín druhého datadisku Wrath of Lich King pro World of Warcraft. Tento den platí pro Severní Ameriku, Evropu, Argentinu, Chile a Rusko. O den později obdrží hru na pulty v Austrálii, Novém Zélandu a střední Asii, a 18. listopadu pak v Koreji či Hong Kongu.

Všeobecně se očekává, že tento mohutný start překoná rekord minulého datadisku, kterého se prodaly 2,4 miliony kusů za prvních 24 hodin. K hraní bude samozřejmě vyžadováno vlastnictví nyní zlevněného základního WoW i minulého přídavku Burning Crusade, jež oba seženete v kompilaci World of Warcraft Battle Chest.

Wrath of Lich King půjde pořídit ve standardní edici (u nás za 1299 Kč) nebo ve sběratelské edici (2599 Kč), jejíž detailní obsah byl dnes také oznámen. Najdete v ní dvěstěstránkovou knihu s artworky, zvířátko Frosty přímo do hry (baby frost wyrm), DVD dokument o vývoji s hodinovým dokumentem a rozhovorem s režisérem intra, dále soundtrack na CD s 21 skladbami, podložku pod myš s mapou Northendu a základní balíček karet pro stolní hru March of the Legion.


starší obrázky ze hry v galerii

Dojmy skalního fanouška (Lano) z jeho dlouhodobé účasti v betatestu Wrath of Lich King publikujeme tento týden, zatím malý úryvek z celkem 25kb textu:
    Po vytvoření postavy jste v průběhu animace přeneseni do Nexusu jménem Acherus vznášejícího se blízko Lights Hope Chapel v Eastern Plaguelands, kde vám sám Arthas přidělí první z úvodních questů vyprávějících o boji proti staré známé Scarlet Crusade. Tento řetěz questů zároveň slouží jako vysvětlení důvodů, proč Death Knightové najednou bojují proti svému původnímu pánovi. Tyto questy jsou VELICE zábavné a v jejich průběhu se nebudete ani na chvíli nudit. Zde je použit také nový prvek, takzvané fázování "phasing". Spočívá v tom, že se krajina a NPC v ní mění v závislosti na tom, v jaké části linie questů jste. Pro ilustraci, na počátku jste v krásně zelené krajině s domky, poli a zahradami. Po několika splněných questech bude krajina již zpola zničená, tak jak postupně Scourge získává navrch. Ke konci už se okolí začne podobat zbytku Plaguelands. Finta je v tom, že každý hráč vidí jinou verzi krajiny podle toho, v jaké části questů je. Takže zatímco vy pobíháte v zelené idylce, hráč stojící vedle vás je ve spálené verzi a la Plaguelands. Tento prvek je hojně použitý v celém datadisku, takže např. přijdete do vesnice duchů, kde není ani noha. Po splnění několika questů a osvobození vesnice z prokletí se najednou všude kolem objeví NPC, včetně vendorů a hospodského.

    Jako odměnu z úvodní linie questů dostanete mimo peněz také talenty (těch máte na začátku celou nulu) a také části "vypadám skvěle" - DK setu modré kvality, který nahradí vaše počáteční zelené hadry. Mimo jiné zde seženete 100% mount a základní pvp trinket. Mount vydává při vyvolání hodně zajímavý zvuk, který zvláště pokusné ženy, vyskytující se v mém okolí, špatně snášely :-) Jediné co zamrzí, že kolem lvl 65 budete, po nabrání pár zelených kousků z Outlandu, vypadat jako půměrný warrior. Schopnosti DK jsou velmi zajímavé, odvíjející se od rozšiřování různých nemocí (disease), vysávání života a kříšení nemrtvých. Měl jsem možnost vyzkoušet všechny 3 talentové stromy, blood, frost i unholy. Už tady narazíme na jednu zajímavost. Oproti zavedeným zvyklostem zde nenalezneme talentový strom specializovaný na tankování, případně na damage dealing. Blizzard to tentokrát zařídil tak, že v každém stromě je od obou něco... [více v kompletním článku již za pár dnů]
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Intro z World of Warcraft: Wrath of Lich King  [21.8.2008 15:15 - jd]
Achievementy ve World of Warcraft: Lich King  [12.8.2008 14:14 - campercz]
Benchmarky bety WoW: Wrath of Lich King  [5.8.2008 15:15 - cappy]
Rytířem smrti ve WoW: Wrath of Lich King  [11.5.2008 15:15 - levis]
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.