Slovenská ESPIONAG3 je zajímavá hra pro tablety a papír zároveň
zdroj: Tisková zpráva

Slovenská ESPIONAG3 je zajímavá hra pro tablety a papír zároveň

6. 12. 2013 14:00 | Preview | autor: Adam Homola |

Her využívajících prvků rozšířené reality tady už bylo několik a třeba na Nintendo 3DS se s nimi japonský vydavatel vytasil hned ze začátku. Podobně je na tom třeba PlayStation 4 s aplikací The Playroom a na mobilních platformách taky najdeme nemálo příkladů. Teď ale přišli se zajímavým použitím rozšířené reality sousedé ze Slovenska z firmy Top 3 Line, kteří přichází s hrou ESPIONAG3: Berlin Files, využívající technologií boARd 3D. Jde navíc o zkušené matadory z nedávno zrušeného Cauldronu, jak reportuje kolega Pavol Buday na Sectoru.

Díky hře a technologii budete rejdit tabletem nad reálnou mapou, zatímco budete virtuálně špehovat a střílet. ESPIONAG3: Berlin Files totiž jako vůbec první hra využívá speciální papírovou mapu, v tomto případě mapu Berlína. Ta díky aplikaci pro iOS nebo Android v tabletu ožije v herní svět, ve kterém už probíhají různé více či méně známé herní mechanismy. V praxi tak stojíte s tabletem nad stolem, na kterém leží boARd 3D mapa, pohybujete se, koukáte na různá místa a jak s tabletem rejdíte tam a zpátky nad mapou, mění se podle polohy v reálném čase i virtuální svět.

Hra jako taková je izometrickou taktickou akcí se špiónskou tématikou, odehrávající se v současném Berlíně. V něm chystají mafiánští bossové akci století a vy pracujete pro tajnou vládní agenturu, která má této nelegální akci zabránit. Musíte zjistit o čem celý deal je, kdo je v něm namočený a nakonec mu i zabránit. K tomu budete používat stealthové mechaniky, a když dojde do tuhého, přijde na řadu i střílení. Jinak se nepřátelských agentů nezbavíte.

Když ale zrovna nebudete střílet nebo se agentům vyhýbat, budete se muset dostat do míst chráněných bezpečnostními kamerami, laserovými systémy a podlahami s detekcí tlaku. Chybět nebude ani hackování počítačů a elektronických zámků, nebo používání špehovacích dronů. Bez již zmíněné papírové boARd si ale ani neškrtnete. Dobrou představu si můžete udělat už z videa a vypadá to fakt zajímavě, ale ten framerate, ten framerate...

Na oficiálním webu hry navíc tvůrci ještě upozorňují, že v takovémto případě nemůžete jednoduše naportovat již existující hru - je potřeba vystavět samotné herní mechanismy okolo možnosti volného pohybu kolem stolu s mapou. Pod tímto odkazem najdete maličkou ukázku mapy (tady je větší), kterou si můžete stáhnout a zablbnout si s tím v reálu. Hra ESPIONAG3: Berlin Files je pak volně ke stažení na Google Play a iTunes.

Nejnovější články