Shock Tactics připomíná XCOM ze světa inspirovaného seriálem Firefly
zdroj: Archiv

Shock Tactics připomíná XCOM ze světa inspirovaného seriálem Firefly

15. 4. 2016 18:12 | Preview | autor: Adam Homola |

Je s podivem, že úspěch nových XCOMů nespustil větší vlnu návratu ke strategiím tohoto typu. Novinka studia Point Blank Games Shock Tactics, chce tuhle „díru na trhu“ zalepit a láskou ke svému velkému vzoru se netají. XCOMu se v některých ohledech podobá možná až příliš. Pokud se ale studiu podaří se svému vzoru dostatečně přiblížit, může být ze Shock Tactis příjemné překvapení. Tím spíš, že žánrově spadá do sci-fi westernu, který stále není moc využívaný.

V jádru je Shock Tactics tahová sci-fi strategie s taktickými souboji, prozkoumáváním světa na mapě, správou vaší skupinky vojáků a také s budováním základny. Vývojáři svoji inspiraci v XCOMu a Jagged Alliance na webu hry bez okolků přiznávají a tematicky se hlásí také k seriálu Firefly.

Mottem vývojářů je, že souboje nesmí být jen triviální rutinou, u níž se nenadřete. Nepřátelé v Shock Tactics jen tak nepostávají či nepřechází z místa na místo, ale mají své vlastní taktické postupy. Vy tak musíte nejen složit dobrý tým předem a prosazovat svou strategii, ale také musíte pružně reagovat na protivníkovu taktiku.

zdroj: Archiv

Strategická rozhodnutí vás neminou ani na mapě světa. Ta je procedurálně generovaná a tak nikdy nevíte, na co v kterém regionu narazíte. Tento systém by měl zajistit zajistit znovuhratelnost i moment překvapení. Stejně jako v XCOMu, i v Shock Tactics se nevyhnete ani managementu vašich jednotek: pomocí mimozemských artefaktů si postupně odmykáte nové schopnosti. Stavěním budov v základně se pak dostanete i k lepší výstroji a výzbroji.

Jestli ze Shock Tactics nakonec vyklube jen kopírka XCOMu, nebo půjde v jádru o jinou a do jisté míry originální hru, bychom měli vidět ještě letos. Hra se dostane na trh někdy ke konci roku na PC, Mac a Linux.

Nejnovější články