Sever proti Jihu ve sci-fi mixu RTS a FPS Gettysburg
zdroj: tisková zpráva

Sever proti Jihu ve sci-fi mixu RTS a FPS Gettysburg

9. 3. 2012 17:36 | Preview | autor: Adam Homola |

Americká občanská válka (známá také jako Sever proti Jihu) je zajímavým tématem, které vývojáři trestuhodně opomíjí. Díry na trhu se pod hlavičkou Paradoxu ujali vývojáři z Radioactive Software, kteří právě do let 1861 - 1865 zasadili připravovaný titul Gettysburg: Armored Warfare. Jedná se o multiplayerovou akční RTS s až 64 hráči na server. Nebyli by to ale lidé z Paradoxu, kdyby to nemělo nějaký twist. Gettysburg: AW má dokonce hned dva. Prvním je, že se hráč bude moci kdykoliv přepnout do jakékoliv jednotky a přímo ji ovládat. Prvek, který se už v minulosti ve strategiích několikrát objevil, ale často ho rozhodně nevídáme a RTS/FPS hybridů tak mnoho není.

Druhým zajímavým prvkem je tak trochu sci-fi/fantasy zasazení. Americká občanská válka ano, ale do ní se z budoucnosti teleportovala skupina vojáků s futuristickými technologiemi, aby pomohli Jihu a zvrátili tak vývoj války. Proti dobovým zbraním se tak postaví vojáci s automatickými puškami, tanky a dalšími libůstkami. Ptáte se, jak se to bude balancovat? Jednouše, čísly. Patnácti, šestnácti vojákům s mušketami se postaví třeba čtyři pět vojáků s automatickými puškami.

Ve hře bude i tzv. Army Builder, ve kterém si budete moci sestavit armádu dle svých představ. Pokud rádi hrajete na jistotu a opatrně, nebo se naopak rychle vrháte do konfliktů, Army Builder vám poslouží. Hra podporuje až 1024 jednotlivě ovládatelných jednotek. “Je to něco jiného, než má třeba série Total War, kde máte velké armády, ale nic z toho nejsou unikátní jednotky, zatímco díky naší technologii máme ve hře opravdové ovladatelné modely jednotek s unikátními vlastnostmi,” řekl Danny Green, hlavní programátor hry.

Gettysburg: Armored Warfare bude obsahovat 4 mapy (každá o rozloze 9x9 kilometrů), 14 typů jednotek, od kavalerie a tanků, přes lodě a vojáky, až po vzducholodě. Chybět nebude ani editor map, několik herních módů, podrobné statistiky, systém zkušeností, nebo Steam achievementy. A kdy si Gettysburg: AW zahrajeme? Snad brzy - v prvním kvartále tohoto roku, i když konkrétní datum vydání, ani hardwarové nároky, zatím oznámeny nebyly.

zdroj: Archiv

Nejnovější články