Quantum Theory - víc než jen klon Gears of War
zdroj: Archiv

Quantum Theory - víc než jen klon Gears of War

16. 12. 2009 9:09 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jedni ho mají za přesnou kopii, druzí považují za první japonskou střílečku ryze pro západní trh.

Ti, kdo neznají Lost Planet nebo Dead Rising, tvrdí, že má jít o první japonskou akci vyloženě "západního typu". Řeč je o nejnovějším titulu od Tecmo, third-person střílečce Quantum Theory, která má kamerou i stylem ovládání a tak trochu vůbec i svým konceptem velmi blízko ke Gears of War. I výtvarná stylizace hry se nápadně blíží té známé z našich končin světa: však porovnejte mužskou a svalnatou postavu hl. hrdiny Syda s těmi vyplašenými a zahleděnými kluky třeba ze série Final Fantasy.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Zatímco samotné mechanismy střelby a přestřelky obecně tak zde budou zpracovány přesně jako v běžných euroamerických third-person akcích, v bojích na blízko Quantum Theory svůj původ nezapře. Důležité je mít také na paměti, že vedle hl. hrdiny bude zcela klíčovou postavou i jeho družka Filena. Narozdíl třeba od Doma z Gears of War si dovede sama najít nepřátele a bez vašich instrukcí je odpravit; jednotlivými příkazy si ji pak k sobě přivoláte, nařídíte ji, kam střílet, popř. zda má třeba skočit do roje protivníků a pokusit se je rozptýlit. Filena ovládá boj na blízko a k tomu má navíc přesnou mušku - co víc byste chtěli?

Quantum Theory vyjde na jaře 2010 nejen pro PlayStation 3, ale podle nejnovějších informací nakonec také pro Xbox 360 - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Quantum Theory až na krev - obrázky  [10.11.2008 13:13 - levis]
Odkrytí Quantum Theory, vyzyvatele Gears of War  [10.10.2008 20:20 - campercz]

zdroj: 1UP

levis

Nejnovější články