zavřít

Příští Crysis by mohlo být výrazně odlišné i žánrově

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Když se řekne Crysis, tak se asi většině hráčů vybaví hezká grafika, že je to střílečka a možná ještě, že za tím stojí studio Crytek. Zatím to platí a Crysis 3, které vyjde už za měsíc, na tom asi nic moc nezmění. Další Crysis hra, o které se zatím neví lautr nic, by mohla vnímání známé značky změnit. A to tak, že dost. Tvůrci z Cryteku se zatím soustředili primárně na střílečky, ale už je asi trochu kreativita kope do zadku a rádi by si vyzkoušeli něco nového. A možná to bude rovnou s jejich nejznámější značkou. Jenže do jakého žánru by se mohlo Crysis přesunout?

Nějaké náznaky o tom, že další Crysis by mohlo být jiné, proběhly už před pár týdny. A nyní proběhly internetem znova. Tuto úvahu vypustil z úst producent Crysis 3 Michael Elliot Read, během rozhovoru s webem Digitally Downloaded. Ten doslova řekl, že si myslí, že “Crytek za posledních pět let vybudoval silnou a jasně identifikovatelnou značku, především v FPS žánru. Teď diskutujeme o tom, co bychom mohli udělat pro to, abychom značku Crysis dostali do jiných oblastí a udělali taky něco jiného mimo ten příběh, který jsme vám vyprávěli po celou trilogii.”

Jestli tím Elliot Read myslí rovnou nějakou zásadní změnu žánru, to neupřesnil. Náznak je to velký, ale mohl myslet klidně jen free to play model. S ním se ostatně Crytek poslední dobou pořád ohání a střílečka Warface je dobrým důkazem toho, že s tím mají úspěch. Šéf Cryteku se nedávno vyjádřil o free to play natolik jasně, že podle něj prý budou všechny budoucí hry Cryteku F2P. Jen to prý nemusí být hned, ale až časem. To spíše záleží na EA, jestli jim budou další Crysis zase vydávat (případně financovat?), a jak by se to dalo využít pro mikrotransakce, DLC a další možnosti zpoplatnění.

Není ale tak těžké si Crysis představit v úplně jiném žánru. Navíc v případě, kdy by další díl nebyl nutně jen přímé pokračování trojky, ale něco úplně jiného. Pokud by zůstal jen svět, reálie a nějaké základní principy, mohli bychom si představit budoucí Crysis všelijak. Nabízí se akční adventura z pohledu třetí osoby, ale klidně taky akční RPGčko, strategie či cokoliv jiného. Záleží jen na tom, na co si v Cryteku troufnou, nebo na co seženou dostatek vývojářů s potřebnými zkušenosti v daném žánru. Jedno je ale víceméně jisté - s brzkým příchodem nové generace konzolí můžeme myslím docela v klidu počítat s tím, že další Crysis už na X360 a PS3 asi neuvidíme.

Tagy: spekulace akční next gen

Zdroje: Digitally Downloaded

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.