Příběh steampunkového RPG Gyre: Nova State má být generovaný umělou inteligencí
zdroj: Archiv
Preview

Příběh steampunkového RPG Gyre: Nova State má být generovaný umělou inteligencí

4. 4. 2018 10:37 | autor: Václav Pecháček |

RPG v otevřeném světě, možnost boje na dálku i na blízko, diplomacie a stealth, steampunkové zasazení… Gyre: Nova State loví hráče dost ošoupanými rybářskými háčky. Připravila si však ještě speciální návnadu, která už by snad mohla na Kickstarter nějaké zájemce nalákat: procedurální generování příběhu. Ten se vyvíjí na základě toho, co ve světě děláte, jak se ke komu chováte a kterou frakci podpoříte. Engine dokonce zvládne částečně generovat i unikátní dialogy.

Toska Polynarrative Engine je produktem více než dekády práce a testování, takže by to všechno snad nemusely být jen plané sliby. Jenže co z toho, když se plánovaný dav přispěvatelů jaksi nezmaterializoval a místo něj otevřela peněženky skromná družinka 110 lidí? Z požadovaných 250 tisíc kanadských dolarů je vybraných sotva 7 tisíc, takže se myslím dá s velkou dávkou jistoty předpovědět, že Gyre bude dalším projektem prokazujícím kickstarterový úpadek počítačových her.

To neznamená, že celý projekt skončí v koši. Autoři si myslí, že hra je v současné podobě „životaschopným produktem“ a že by za vybrané peníze chtěli rozšířit obsah, což… no, nezní mi to zrovna soudně. Animace jsou hrozné, grafika předpotopní a celé to vypadá jako hodně raná pre-alfa. Lákadlo vyvíjejícího se příběhu nebo třeba propracovaného craftingu by však snad mohlo přilákat nějaké dobrosrdečné investory, co by tvůrcům umožnili své dítko patřičně uhladit.

Kdo má zrovna po ruce nějaké růžové brýle a stále věří, že kampaň Gyre by se ve zbývajících 16 dnech mohla rozjet k nečekanému úspěchu, ten ať si připraví 40 kanadských dolarů neboli asi 650 Kč. Pokud se stane zázrak, tahle investice vám zaručí digitální verzi hry pro Windows, a i kdyby ne, aspoň můžete být v kontaktu s autory, sledovat jejich e-maily a pozorovat, jestli to nakonec dopadne, nebo nedopadne. Snad to první. Už jen ze zvědavosti bych moc rád viděl, jaké příběhové kotrmelce dokáže umělá inteligence vykouzlit.

Nejnovější články