zavřít

Po remaku první Yakuzy je na řadě pokračování Yakuza Kiwami 2 s demem

PlayStation 4 PS4 Pro

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Sega se zničehonic opravdu činí. Letos nám naservírovala plnohodnotné, a hlavně skvělé pokračování Yakuza 6: The Song of Life, rok předtím zase prequel celé série Yakuza 0, a do toho se ve studiu pustili ještě do omlazení minimálně prvních dvou dílů. Remake jedničky, Yakuza Kiwami, vyšel v průběhu loňského léta. To letošní hostí chronologického nástupce Yakuza Kiwami 2.

Po příběhové stránce se nacházíme pouhý jeden rok po incidentu s 10 miliardami ztracených jenů. Hlavní hrdina série Kazuma Kirjú se snaží navázat vztah s adoptovanou Harukou Sawamurou, v čemž mu brání nastupující válka mezi aliancí Omi a klanem Todžo. Na Kirjúovi (Dragon of Dojima) je vyjednání míru v Sotenbori v Osace, s čímž konkurenční drak Rjúdži Goda (Dragon of Kansai) nemůže souhlasit.

Výchova dítěte tak musí počkat. Ale stejně tak počká i napínavý příběh, protože podobně jako v ostatních dílech série se i v Yakuza Kiwami 2 můžete věnovat spoustě vedlejších aktivit – virtuálnímu golfu, arkádové střílečce Virtual-On, karaoke, šipkám, kabaretu a spoustě dalších.

Z první Yakuza Kiwami se vrací novinka těchto remaků v podání postavy Goro Madžima. V úplně nové kampani se chopíte role tohoto zákeřného člověka, který na vás v jedničce znenadání útočil v různých převlecích, a nahlédnete na události jeho osobního života vedoucí od prvního dílu Kiwami k druhému.

Že jde o skutečný remake a ne o pouhý přeskinovaný remaster, dokazuje použití nejnovějšího Dragon enginu, na kterém běží i poslední Yakuza 6. Hra tak dostala úplně novou grafiku, všechny cutscény a důležité dialogy se dočkaly nového dabingu a při přecházení mezi bitvami a budovami vás nebudou rušit načítací obrazovky.

Yakuza Kiwami 2 vychází 28. srpna na PlayStation 4, ale než se do hry ponoříte, vyzkoušejte si nyní dostupné demo v PS Store, případně zavítejte na oficiální stránky série, kde na vás čeká doprovodný komiks, popis důležitých postav a interaktivní mapa čtvrti Kamuročo (ke které ale potřebujete heslo zřejmě související s obchodem GameStop).

Tagy: Japonsko remake herní série yakuza

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.