Pigsodus kombinuje adventuru, RPG a survival v příběhu o boji proti řezníkovi
zdroj: Archiv

Pigsodus kombinuje adventuru, RPG a survival v příběhu o boji proti řezníkovi

20. 7. 2016 16:14 | Preview | autor: Petr Poláček |

Po kickstarterovém projektu Buck se psem v hlavní roli mi padla do oka (tedy, ona spadla tiskovka do mailu) další hra se zvířecí tématikou. A opět tvůrci sbírají peníze na její další vývoj na Kickstarteru. Pigsodus je adventura křížená s RPG, survivalem a hopsačkou, ve které se v roli Horáce Oinksteina snažíte zachránit sebe a ostatní zvířata před šíleným řezníkem Theodorem Cleaverem a jeho partou lovců, před vlky a jinými nebezpečími. Inspirace Orwellovou Farmou zvířat je zřejmá, Pigsodus chce ale víc hrát na humornou strunu, když nechá prasečího hrdinu, aby si zahrával s černou magií a naslouchal vizím žabího boha...

Studio Psilocybe Games tvoří dvojice Sawa Bialczynska a Peter Lipert. Přísahají na pixel-art, který jim jde docela od ruky – soudě dle obrázků, videí a hlavně dema pro PC a Mac, které nabízí na Kickstarteru. Sami si tedy můžete ověřit, jestli jejich proklamace o humorných dialozích nejsou liché (přijde mi, že taková řachanda to zas není, ale nuda také ne…).

V roli Horáce Oinksteina se každopádně podíváte do osmi hezky zpracovaných prostředí, řešíte v nich spíše docela jednoduché adventurní puzzly (najdi klíč, použij klíč na odemknutí dveří apod.), čekají vás koncepčně primitivní souboje, po cestě musíte sbírat věci nutné k přežití, budete se před nepřáteli stealthově ukrývat, vylepšovat Horácovy schopnosti a lákat do party jiná zvířata, abyste mohli absolvovat finální souboj s řezníkem Theodorem Cleaverem.

zdroj: Archiv

Pigsodus zjevně hraje na první signální - čili, že můžete hrát za čuníka. Tvůrci na tom staví prakticky všechno od humoru přes hratelnost. Než nad tím ale mávnete rukou, tak se zamyslete. V kolika hrách můžete hrát za prase? Vybavuje se mi série Tomba z prvního PlayStationu, ale nic víc. Hned po možnosti hrát za psa jde totiž o to nejlepší, co může jakákoli hra nabídnout. Pokud to vidíte stejně, máte možnost Pigsodus podpořit v průběhu následujícího měsíce na Kickstarteru.

Nejnovější články