Objevte historii tanků z druhé světové tím, že je rozeberete v Tank Mechanic
zdroj: Archiv

Objevte historii tanků z druhé světové tím, že je rozeberete v Tank Mechanic

18. 8. 2017 12:15 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Hry jako World of Tanks a War Thunder zvedly u celé řady hráčů zájem o druhoválečnou techniku. Kdo před zapnutím těchto titulů dokázal z hlavy vydolovat pouze jméno Tiger, nemá po pár desítkách odehraných hodin problém odrecitovat plejádu různých strojů napříč národy. Jednu věc vás tyto tituly ale nenaučí – jak vypadá tank pod tlustou vrstvou pancíře.

Pokud vám to připomnělo podobný simulátor opraváře aut, pak se vaše smysly nemýlí. Tank Mechanic sice vzniká ve studiu Degenerals, zatímco Car Mechanic Simulator v Red Dot Games, obě hry ale mají stejného vydavatele PlayWay a zdá se, že spolu sdílí základní prvky hratelnosti.

Kdo hrál alespoň jeden z dílů Car Mechanic Simulator, ten zde bude jako doma. Montáž a demontáž dílů funguje naprosto identicky, a i určité vybavení dílny (jako skříňka s nářadím) je převzaté. Ale tady podobnost více méně končí. Tank Mechanic se liší už základní premisou, protože k vám do servisu asi těžko přifrčí Němec v Hetzeru s tím, že mu to při brzdění táhne doprava.

zdroj: Archiv

Tank Mechanic není ani tak o dílčích opravách, jako spíš o kompletních renovacích trosek tanků z druhé světové války. A protože vám tentokrát nezavolá zákazník se svým požadavkem, čeká vás v prvé řadě pátrání po informacích o uvíznutých tancích kdesi v divočině. Jakmile chytnete stopu, nasednete do svého džípu a vydáte se na vlastní pěst prozkoumat okolí. Pak snad pomocí indicií konečně naleznete samotný tank.

Pak už jen stačí dotáhnout těžkou techniku jako bagry a jeřáby, vytáhnout obrněnce třeba ze dna rybníka, naložit na návěs kamionu a odvést do své skromné dílny. Zde se hbitě zbavíte všech prorezlých částí, vrátíte stroji jeho zašlou slávu a nakonec ho vystavíte ve svém postupně se rozrůstajícím muzeu. V tento moment se dozvíte něco málo o historii daného tanku, kde bojoval a kdo tvořil jeho posádku.

Nabízí se otázka, s jakými tanky přijdete do styku. Momentálně je potvrzený jen a pouze ikonický PzKpfw VI, známější jako Tiger. Při vydání budou k dispozici i jiné tanky, ale tvůrci se ještě nerozhodli pro konkrétní stroje. Své místo by si jistě zasloužila ruská T-34 a KV-1, americký M4 Sherman, německý Panzer III nebo třeba britský Cromwell.

Zajímavé by mohly být i trochu experimentálnější tanky jako prvoválečný Mark I nebo monstrum Maus, ale tvůrci budou alespoň zpočátku mířit k těm největším celebritám druhé světové. Budeme-li vycházet z automobilového kolegy, dá se očekávat nálož tanků formou DLC. Tank Mechanic vyjde 7. června 2018 na Steamu.

Nejnovější články