zavřít

Nové souboje a naštvaná příroda, Conan Exiles se s květnovým vydáním dočká nového obsahu

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Conan Exiles vyjde po více jak roku stráveném v programu předběžného přístupu 8. května. Na to upozorňují vývojáři z Funcomu jak novým trailerem, tak i zdůrazněním toho, že přechod do plné verze neznamená jen odstanění označení „předběžný přístup“. Pro plnohodnotný start hry se toho hodně plánuje a pokud jste zkoušeli Conan Exiles třeba právě před rokem, budete na všechen ten nový obsah koukat.

Už na první pohled je zřejmé, že velkou změnou prošel samotný svět. Ten se značně rozšířil už minulý rok, kdy tvůrci přidali The Frozen North, ale na vydání chystají ještě další dvě oblasti: Volcano a Swamp. Ty, společně s již zveřejněným obsahem, rozšíří svět Conan Exiles na více jak dvojnásobnou velikost oproti tomu, s kterým hra vstupovala na Steam.

Svět bude navíc díky systému Purge mnohem drsnější a agresivnější. Už totiž nebudete muset řešit jen lidi, nebo „předpřipravená“ a klasická NPC. Díky Purge vás bude chtít svět vyhnat pryč a povolá si na to všechno možné dostupné zvířectvo. Hra vás na nadcházející Purge vždy sice včas upozorní, ale to neznamená, že vás čeká jen obyčejná potyčka například s několika lvy.

Od Purge si tvůrci slibují prohloubení herního zážitku, ale zároveň vám dají nástroje, jak se toho zbavit. Pokud vám totiž pravidelné útoky od přírody ve vlnách nevoní, budete si je moct na soukromých serverech vypnout, nebo si je třeba v singleplayeru vyladit k obrazu svému. Lze totiž zkrátit jejich délku, upravit počet vln, intenzitu apod.

Tvůrci také připomínají zcela nový soubojový systém, kdy mají všechny zbraně své vlastní a velmi rozdílné lehké i těžké typy útoků, které můžete za sebou řetězit do různých kombinací. Různé zbraně mají navíc ještě různé efekty, kdy například dýky přidávají efekt krvácení, velké meče umí nepřítele omráčit atd.

Obecně by měly být souboje, minimálně oproti původní verzi předběžného přístupu, mnohem brutálnější a drsnější, ale zároveň i taktičtější. Došlo i na přepracování systému atributů a perků, jak ostatně tvůrci detailně popisují na webu hry. Conan Exiles vyjde 8. května na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: tisková zpráva,conanexiles.com

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.