Čas na plenění a drancování přijde v květnu, kdy vychází Conan Exiles
zdroj: Archiv

Čas na plenění a drancování přijde v květnu, kdy vychází Conan Exiles

12. 12. 2017 10:28 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Docela by mě zajímalo, co by říkal Robert E. Howard na to, že jeho hrdina přežívá skoro sto let po jeho smrti v podobě videoher. Conan Exiles sice titulního Cimmeřana postrádá, ale Funcom překvapivě dokázal svému survivalu vtisknout styl, který je pro hyborský věk typická. Plus teď na Conan Exiles, která se aktuálně nachází v early accessu, přilepil i oficiální datum vydání, kdy hra přejde do plné verze na PC, PS4 a Xbox One – 8. května 2018.

Do data vydání Funcom na hře prý ještě pořádně zapracuje, ale už teď si pochvaluje, že byl pro ně early access a připomínky ze strany hráčů nedocenitelné. Jak v oblasti vychytávání technických chyb, tak i samotné hratelnosti. Do vydání do hry přibude ještě nový biom a také soubojový systém dozná velkých změn.

Na nový biom se můžete podívat v novém traileru, stejně jako na to nejlepší, co můžete v Conan Exiles zažít. Výpravy do podzemí plných starobylých artefaktů, boj s monstry i jinými hráči, zotročování a vyvolávání obřích avatarů bohů, které můžete uctívat. Když dojde na takového momenty, Conan Exiles je vážně dobrá.

zdroj: Vlastní

Bohužel, pro mne, jakožto milovníka Howardova světa, to ale není vhodná hra. Pokud byste hledali ucelené dobrodružství s příběhem, kde se podíváte na místa známá z knih, máte smůlu. Hra se odehrává na novém kontinentu, kam jsou odváženi odsouzenci, mezi něž patříte.

Z hlediska hratelnosti jde stále o survival. Hru jsem před pár měsíci zkoušel a když odhlédnu od technických chyb (byl to raný early access), pořád je to o sbírání materiálu, hodinách dřiny a vypracovávání sebe sama od chlapíka/ ženštiny s klackem v ruce do reka zakutého v kovu a větší skupinky hráčů, které spolupracují a navzájem spolu válčí. Prostě sandbox.

Hádám, že může patřit mezi to nejlepší, co v tomto žánru najdete, ale já budu stále toužebně čekat na příběhovou akci či RPG, která nás zavede na známější lokace. Ale pokud se rozhodnu pustit do sandboxového survivalu, mám jako dlouholetý Cimmeřanův fanda jasno. A kdybyste měli slabost pro pěkné speciální edice a herní sošky, pod článkem najdete tu ke Conan Exiles.

conan limitka zdroj: Archiv

Nejnovější články