Návrat Team Fortress 2 a odhalení HL2 Portal
zdroj: tisková zpráva

Návrat Team Fortress 2 a odhalení HL2 Portal

14. 7. 2006 8:08 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Šéf Valve Gabe Newell překvapivě učinil na konferenci EA Summer Showcase v Redwood Shores několik zásadních oznámení.

Po sedmiletém tichu oživili multiplayerovou týmovou akci Team Fortress 2, která bude zdarma přiložena k Half-Life 2: Episode Two koncem letošního roku. Zůstal zachován její koncept 9 volitelných hráčských tříd, vesměs známých z dřívějška: těžkooděnec, špion, medik, inženýr, průzkumník, voják, odstřelovač, pyroman a demolitionman, které musí vzájemně spolupracovat, aby dovedli splnit škálu taktických úkolů. Ale oproti staré verzi TF2 předváděné na E3 1999 (info) se radikálně změnil vizuální styl hry. Nemyslíme tím logický přechod z původního Quake 2 na Source engine, nýbrž úplně nový, nečekaně ulítlý komiksový nádech díky novému systému nasvícení. Hra se tak výrazně liší od realistických Counter-Strike či Day od Defeat a prý připomíná Úžasňákovi od Pixaru nebo No One Lives Forever 2 - prostě něco mezi plastovými a kreslenými figurkami, to vše ve 3D a na způsob špionážních filmů z 60. let.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Druhou žhavou novinkou je odhalení úplně nové hry od Valve, pracovně nazvané Portal. Půjde o singleplayerovou akci z prostředí světa Half-Life, kterou vykreslí Source engine a která bude rovněž součástí HL2: Episode Two. Z toho i slov Newella o průzkumu nových možností je patrné, že více než plnohodnotným projektem to bude takový menší pokus o dosažení neotřelé hratelnosti, což jim prý dovoluje epizodický model šíření. Ústřední myšlenku si Valve vypůjčili z Prey: hlavní hrdina bude vybaven speciální zbraní, jejíž výstřel kamkoli na zeď nebo na podlahu otevře portál podobný těm z Prey. Díky nim se pustíte do řešení nápaditých logických hádanek nebo do přemísťování předmětů.

Ochuzeni nebudou ani majitelé next-gen konzolí X360 a PS3, pro něž se chystá konverze původního Half-Life 2, obohacená o CS: Source a první i druhou epizodu. Z ní ukázal Gabe Newell o pár scén aktualizované video, aby na něm předvedl vylepšení Source enginu. Jednak hezčí ztvárnění listů či křoví, "soft particle" systém a také novou technologii "cinematic physics" vyvinutou zakladatelem firmy Weta Digital, která přinese intenzivnější zážitek z fyziky při hraní. Konzolové HL2 má přijít na trh v době jako Episode Two pro PC. Valve tedy budou mít velice krušné předvánoční období, když si na něj sebevědomě naplánovali hned čtyři projekty - Team Fotress 2, Portal, HL2EP2 i next-gen verzi HL2. Sázkové kanceláře už mohou začít vypisovat kurzy na pravděpodobnost odkladu či dodatečné uvolnění na Steamu některých z nich, aneb někteří se asi svými chybami nebo si přespříliš oblíbili obrat "at the same time"...
zdroj: GameSpot, GameSpy

jd

Nejnovější články