Námořní RPG Overfall vyplulo do neklidných vod předběžného přístupu
zdroj: tisková zpráva

Námořní RPG Overfall vyplulo do neklidných vod předběžného přístupu

2. 3. 2016 18:06 | Preview | autor: Adam Homola |

Vývojáři z nezávislého tureckého studia Pera Games dnes vydali své námořní RPG Overfall na Steamu v programu předběžného přístupu. Hra je tam dostupná za 10 eur pro Windows, Mac i Linux a příznivci tahových soubojů by měli zpozornět. Vedle malebných plaveb za horizontem totiž dojde i na nesčetné souboje s nepřáteli různých ras.

V Overfall ovládáte dva hrdiny, kteří v neznámém světě budoucnosti hledají svého krále. Po cestě, která vede především po moři, se setkáte s desítkami postav, různými národy, budete řešit drobné pletichy i velkou zákulisní politiku, čelit nepřátelům a nebo si dělat přátele. A jakmile zemřete, vše končí a vy začínáte nanovo, ve zcela jiném světě, protože Overfall si na vás přichystá permanentní smrt a procedurálně generovaný svět.

Vedle toho nabídne ale také klasické RPG propriety: spoustu NPC, povolání a schopností. Některé situace můžete vyřešit pomocí diplomacie, zatímco jinde nezbude nic jiného, než sáhnout po agresivním řešení. K novým zbraním si můžete opatřit také nové parťáky a některé nepřátele tak dostat na svoji stranu. Celkem ve hře najdete 9 hratelných postav, 36 společníků, kteří vám pomohou v tahových soubojích, více než 80 typů nepřátel a přes stovku lokací, to vše procedurálně promíchané v každé nové hře.

zdroj: Archiv

Jedním ze zajímavých prvků hry je Story Builder, skrze který chtějí tvůrci přimět hráče k tvorbě vlastních scénářů. Ty pak nebudou dostupné v rámci separátního módu, ale vývojáři jimi chtějí oživit samotnou singleplayerovou kampaň. Teoreticky by se tak mohla Overfall časem rozrůst o desítky či stovky komunitou vytvořených příběhů a úkolů.

Do projektu se můžete zapojit i vy, jen si stačí nastudovat styl psaní, který tvůrci vyžadují kvůli konzistentnosti. Game Writing Style Guide najdete pod tímto odkazem a jak si jistě všimnete hned na první stránce, má ho na svědomí sám Chris Avellone (Icewind Dale, Planescape: Torment, Pillars of Eternity…). Ten se sice na samotné hře nepodílel, ale jeho Guide můžete klidně použít jako odrazový můstek na psaní i pro jinou hru, než je Overfall. Ostatně sám Avellone k tomu vybízí.

Hra se v early accessu ohřeje několik měsíců. Momentálně má Overfall funkční základ, ovšem počítejte s tím, že některá NPC zamrzají, dabing u některých postav nefunguje nebo nesedí a prostě jde o nedodělaný titul, jak se dá v předběžném přístupu čekat. Momentálně je k dostání za 10 eur, přičemž je možné, že plná verze bude o něco dražší, ale nepřesáhne cca 500 korun.

Nejnovější články