Multiplayer Call of Duty: Modern Warfare se vrací ke kořenům série
zdroj: Archiv

Multiplayer Call of Duty: Modern Warfare se vrací ke kořenům série

2. 8. 2019 12:21 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Nový díl nekonečné série Call of Duty vypadá od začátku šitý na míru veteránům, které příliš nenadchly poslední díly zaměřené na blízkou či vzdálenější budoucnost, na zběsilé pobíhání po stěnách a double jumpy, a včerejší představovačka hry více hráčů to jen potvrzuje. Multiplayer Modern Warfare vyzývá na souboj spíš Battlefield V a Insurgency: Sandstorm než Apex Legends a Fortnite.

Nostalgiky potěší už jenom taková drobnost, že scorestreaky budou v multiplayeru opět nahrazeny killstreaky – i když se hra kvůli nim nevyhnula menší kontroverzi, jelikož vám kromě klasického UAV, obrněného obleku nebo raket z nebes poskytne i bílý fosfor, jehož použití může být považováno za porušení Úmluvy o chemických zbraních (pokud je tedy použit jako útočná zbraň způsobující strašlivé popáleniny, ne jako způsob, jak zakrýt pohyb vlastních jednotek ve stylu klasických kouřových granátů).

Ale fosfor stranou, zajímavějšími killstreaky jsou řiditelná obrněná vozidla. Už to vám možná naznačí jednu skutečnost: Mapy v Modern Warfare nejsou zrovna prťavé. Tedy, některé jsou, aby se na nich mohl odehrávat nový mód Gunfight – intenzivní, bleskurychlé přestřelky dvou proti dvěma, kde mají všichni hráči stejné, náhodně určené vybavení.

V jiných módech ovšem očekávejte vyšší počty hráčů. Momentálně se mluví o zápasech 20 proti 20, ale podle vývojářů je engine dostatečně robustní na to, aby v budoucnu podpořil i daleko vyšší počty hráčů. Že bychom se nakonec dočkali nějaké battle royale? Zombie letos chybí, takže možná existuje prostor pro další mód kromě kampaně a multiplayeru (i když se sluší zmínit, že součástí hry více hráčů je i kooperativní Special Ops).

Teď je každopádně čas podívat se na trailer s vítaným podkresem Metallicy:

zdroj: Archiv

Za mě dobré. A reakce zahraničních novinářů, kteří si hru vyzkoušeli přímo na preview eventu v Americe, jsou taky veskrze pozitivní. Joseph Knoop z PC Gameru například píše: „Nové Modern Warfare působí jako nejpomalejší, nejrozvážnější Call of Duty v živé paměti.“ A níže se můžete podívat na záběry přímo z hraní od Gamespotu:

Mezi další novinky patří systém Gunsmith, který vám umožní si každou zbraň upravit přesně podle libosti. Vím, s tou libostí už je to v podstatě taková floskule, ale v tomhle případě možná zasloužená: Každá zbraň prý má mít k dispozici asi 60 přídavků, každý se svými plusy a minusy, což naznačuje obrovský potenciál pro nejrůznější buildy. Jen ať zase všichni neběhají po mapě se dvěma rychlopalnými pistolkami, morem staré dobré Modern Warfare 2.

Když už se bavíme o zbraních, objevují se tu mnozí staří známí. Mezi útočnými puškami najdete FAMAS, M4, FAL, pochopitelně kalašnikov. V kategorii SMG všechny potěší nesmrtelná MP-5, u sniperek zase Dragunov. A jsou tu i některé divné kousky – PCGamesN si všimli třeba starého německého těžkého kulometu MG 34 z druhé světové války. Předpokládám, že to bude spíš zbraň různých povstalců a teroristů než americké armády.

Nabízí se otázka, kdy si tohle všechno budete moct vyzkoušet. Plná verze vyjde až 25. října letošního roku, ale ještě předtím proběhnou veřejné bety, v nichž má díky exkluzivní dohodě vždycky přednost PlayStation 4. Majitelé konzole od Sony si zahrají 12. a 13. září, pokud si hru předobjednali, 14. až 16. se k nim připojí i zbytek hráčů na PS4 v otevřené betě. Na PC a Xboxu One proběhne předobjednávková beta 19. a 20. září, ta otevřená pak 21. až 23. září.

A jestli dneska opravdu nemáte co dělat, podívejte se na celý čtyřhodinový představovací stream, který vám snad zodpoví případné dodatečné otázky:

Nejnovější články