zavřít

Kosmonaut, starověké řecké město a sci-fi. Adventura K’NOSSOS se experimentování nebojí

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Při pohledu na surrealistickou point-and-click adventuru K’NOSSOS musí člověka napadnout spousta otázek. Proč je hlavní postava oblečená ve skafandru? Proč žije v prastarém řeckém městě Knóssos? Proč mají studené podlahy, sloupy a téměř žádné zdi, ale oplývají futuristickou technologií? A proč se záhy ocitáte v ještě podivnější realitě s centrální umělou inteligencí?

Na tyto a spousty dalších otázek vám (snad) poskytne odpovědi klasicky pojatá point-and-click adventura K’NOSSOS. Když se přenesete přes podivný začátek, který se tedy zdá podivný jen vám, protože pro ústředního „kosmonauta“ je to jeho běžný domov, čeká vás a tentokrát i jeho další pozdvihnutí obočí.

Kosmonaut se totiž z nějakého důvodu odebere do stáze, ale z ní se předčasně probudí. A jak už to tak bývá, rázem se v celém objektu, městě, světe nebo co to vlastně je ocitá úplně sám jen v doprovodu velké digitální hlavy umělé inteligence.

Odsud už se rozjíždí klasické adventurování, tedy procházíte jednotlivými obrazovkami, zkoumáte všechno možné, sbíráte různé předměty, kombinujete je, řešíte hádanky a tak dále. Méně klasický by mohl být příběh, který se odehrává ve velice surrealistickém prostředí, jehož grafický styl se inspiroval ruským malířem Kandinským.

Tvůrci slibují temné sci-fi, experimentální soundtrack složený z různých žánrů a nelineární hratelnost. K’NOSSOS vypadá slibně, ale bohužel zatím nemá stanovené žádné datum vydání. Pokud vás hra zaujala, můžete si z jejích stránek stáhnout demoverzi.

Tagy: surrealismus adventura Point-and-click

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.