zavřít

Konami kooperativní Metal Gear Survive odložila, ale přihodí i singleplayerovou kampaň

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kooperativní akce Metal Gear Survive, která se při oznámení vřelého přijetí zrovna nedočkala, letošní rok nestihne. Konami na E3 oznámila, že hra vyjde až v prvních měsících příštího roku. Vedle dříve oznámeného a také představeného kooperativního režimu nabídne ale i příběhovou singleplayer kampaň, která má být podle Konami řádně hutná.

Důvodem pro odklad přitom není singleplayerová kampaň, ale už tradiční „potřebujeme víc času na doladění všech detailů.“ Metal Gear Survive tak vyjde někdy v první polovině příštího roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Připomeňme, že se titul odehrává v alternativní realitě krátce po událostech Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Kooperativní boj proti zvláštním zombíkům při tom nevypadá vůbec špatně a podle aktuálních dojmů různých novinářů z E3 jde o docela slibnou multplayerovou akci. Fiasko ve stylu Umbrella Corps by se tak snad opakovat nemělo.

Metal Gear Survive

Dojmy z hraní aktuální verze hry si můžete přečíst třeba na Polygonu. Tamní autor tam popisuje svoji prohru v multiplayerovém zápase, kdy museli ve čtyřech lidech bránit pozici proti vlnám zombíků. Každý člen týmu měl různé ofenzivní či defenzivní schopnosti (natažení plotu, postavení obranných věží…) s tím, že vedle nepřátel se musíte zabývat i svým stavem.

Ve hře totiž máte ukazatele pro hlad, žízeň, kyslík a staminu, tudíž si musíte čas od času ukazatele doplnit skrze adekvátní předmět. Stamina se doplňuje automaticky, ale nemáte jí moc a při běhání se vám prý velmi rychle vyčerpá. Pokud se tak stane, musí se postava zastavit a popadnout dech. Což může být uprostřed bojiště plného zombíků poněkud nepraktické.

Když se zrovna nebráníte přicházející vlně různých typů zombíků, musíte pobíhat po bojišti a lootovat co se dá. Z nasbíraných materiálů pak craftujete předměty a získat můžete například i nové kusy brnění. Během zápasů na vás hra občas hodí i nějaký ten vedlejší úkol, ovšem určený pouze pro jednoho hráče. Na vás je tak rozhodnutí, jestli chcete riskovat oslabení týmu a třeba z toho pak získat nějakou výhodu, nebo jestli raději zůstanete pohromadě, ale bez možné odměny.

Metal Gear Survive vlastně nevypadá vůbec marně. Hra stojí na víc než solidních základech – ty tvoří FOX engine a skvělé ovládání pátého Metal Gearu. Pokud na tomhle budou schopni vývojáři vybudovat dostatečně robustní kooperativní hratelnost a zvládnou i zmíněnou singleplayerovou kampaň, mohli bychom příští rok dostat sice menšího a jiného, ale pořád slušného Metal Gear titulu.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer kooperace E3 2017

Zdroje: Polygon

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.