Hardwarové nároky a množství novinek o Assassin's Creed Valhalla
zdroj: Ubisoft

Hardwarové nároky a množství novinek o Assassin's Creed Valhalla

15. 10. 2020 16:30 | Preview | autor: Pavel Makal |

Assassin's Creed Valhalla se blíží mílovými kroky. Zahrát si jej budeme moci už za necelý měsíc a vývojáři z Ubisoftu nás nyní zahrnuli pořádnou várkou informací, které kromě dalších podrobností o hratelnosti upřesňují například nastavení usnadnění pro handicapované hráče nebo hardwarové požadavky PC verze. Vezměme to tedy hezky postupně.

Ubisoft předně vydal zhruba hodinovou komentovanou ukázku hraní, v níž se můžete podívat na rozličné části hry a udělat si představu o soubojích, ale i dalších aktivitách, jimž se lze na rozsáhlé mapě věnovat. K vidění jsou i masivnější bitvy nebo možnosti úpravy hlavní postavy jako účesy a tetování. No a taky nastavení toho, jak budou vypadat vaši společníci během výprav za drancováním.

Prostor dostanou i minihry, jako je orlog, tedy hra v kostky, případně halucinační sekvence, na které zjevně v Ubisoftu nedají dopustit, nebo rybaření. Video obsahuje záběry z několika příběhových misí, dejte si tedy pozor na případné spoilery.

Kromě toho jsme se také dočkali podstatně kratšího Deep Dive videa, které představuje příběh, ukazuje jednotlivé části mapy čtyř království Anglie nebo třeba RPG systém, který bude opět rozdělen do několika kategorií schopností. Průzkum herního světa nás odmění exotickým vybavením z dalekých končin, doufejme ale, že se autoři budou v rámci možností držet při zemi a nečeká nás nepřiměřené množství kýče. I když, při pohledu na ztvárnění legendárního Excaliburu letí veškeré podobné naděje do pekel.

Důležitou součástí bude budování vlastní osady s širokou možností výběru dostupných staveb, každá z nich má mít unikátní mechanismy, jež budou ovlivňovat hratelnost. Kasárna vám například umožní zvolit velitele nájezdníků a vytvořit si unikátní skupinu bojovníků, kterou lze sdílet s přáteli online. Mezi další možné služby v osadě patří kovář, tatér nebo přístaviště, kde lze vylepšovat lodě. Samozřejmě nechybí ani sídlo řádu Skrytého bratrstva, které vás bude vysílat na různá tajná poslání v boji s řádem Prastarých.

Co se týče nastavení usnadnění pro hráče s rozličnými handicapy, představuje Valhalla skutečně robustní systém, který umožňuje velmi specifické volby v nejrůznějších aspektech hry, jako jsou souboje, quick-time eventy, obtížnost plížení nebo průzkumu a třeba i pohyb menu.

Většina aspektů má až čtyři možnosti pomocného nastavení, a sice motorické, kognitivní, vizuální a zvukové nápovědy. Ubisoft se tak snaží zpřístupnit hru skutečně co nejširšímu publiku, podobné je to i v jeho dalších letošních titulech Watch Dogs: Legion a Immortals Fenyx Rising. Samozřejmostí je nastavení velikosti uživatelského rozhraní nebo fontů, herní nabídky obsahují i volbu text-to-speech pro hráče se zrakovým postižením.

Jak už jsem zmínil na začátku, Ubisoft odhalil také hardwarové nároky PC verze. Ty si můžete projít v přiložené přehledné tabulce obsahující podrobný popis pro různé volby nastavení.

Valhalla_nároky zdroj: Ubisoft

Assassin's Creed Valhalla vychází 10. listopadu letošního roku na PC a současnou i budoucí generaci konzolí od Sony a Microsoftu, stejně jako na streamovací službu Google Stadia a v budoucnu i na Amazon Luna.

Nejnovější články