zavřít

Europa Universalis IV rozšíří na začátku prosince datadisk The Cossacks

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Dva roky stará historická strategie Europa Universalis IV je zvyklá na pravidelný přísun datadisků či DLC a dalším na řadě bude 1. prosince datadisk s podtitulem The Cossacks. Hru by měl oživit v mnohém, například v příslibu pozemků různým skupinám. Je na vás, jestli dáte víc pozemků duchovním, šlechtě, nebo obchodníkům. Ve vašem zájmu je všechny strany ideálně vybalancovat, ale mohou nastat situace, kdy potřebujete třeba větší náklonnost šlechty. Pak ale musí někdo logicky strádat.

Novinkou je též možnost ukázat pomyslným prstem na některou ze sousedních provincií, kterou označíte jako místo vašeho zájmu a všichni ostatní budou vědět, kam se chystáte. Zároveň můžete pomrknout na spojence a třeba si získat jeho podporu právě za příslib pozemků v nové provincii.

Euuropa Universalis IV: The Cossacks

Dalším přídavkem je systém Horde Unity a Razing, kdy musí nomádské národy dávat pozor na spojenectví jednotlivých klanů, které může dlouhodobě udržovat pouze drancování. To se však nemusí leckomu líbit, tudíž jde o další faktor, se kterým je potřeba při hraní počítat. Na druhou stranu potěší vylepšené možnosti výměny kultur.

U již konvertovaných provincií můžete obnovit původní kulturu, nebo naopak vámi ovládanou provincii konvertovat na kulturu, která není přímo vaše. Stejně tak budete mít větší možnosti v nastavování různé politiky pro styk s domorodci. Půjde nastavit "mód" mírumilovného růstu, obchodních výhod nebo rychlé poroby, a vy tak můžete podle kontextu dané situace vybrat příslušnou volbu.

Vylepšení se dočká i špionáž, která nově dovolí nastudovat technologii pokročilejších zemí. Díky tomu půjde tak trochu nenápadně popostrčit tamní poddané směrem k nezávislosti, což se vašemu sokovi jistě líbit nebude.

Paradox vedle oznámení data vydání The Cossacks rovněž připomíná, že společně s datadiskem vydá i obrovský bezplatných patch pro všechny hráče Europa Universalis IV, jak už je to ostatně u hry zvykem.

Tagy: strategie historická taktická

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.