Epic vyzrazuje více o střílečce Gears of War
zdroj: tisková zpráva

Epic vyzrazuje více o střílečce Gears of War

22. 6. 2005 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Něco málo o téhle exkluzivní akci pro Xbox 360 od Epicu bylo již naznačeno dříve, nyní je tady další info vycházející z rozhovoru s hlavním designérem hry Cliffem Bleszinskim.

Ten se v první řadě rozpovídal o fyzice a interakci herního prostředí. Předně se bude možné efektivně krýt za rozličnými překážkami, přičemž vhodný objekt krytí si budete moci sami "vytvořit". Byť zdejší svět nebude nabízet všeprostupující destrukci. Nicméně budete moci např. porazit mohutný pilíř, ale tento se zřítí k zemi na základě skutečnosti, kde přesně vybuchne vámi hozený granát!

V souvislosti s atakem tváří v tvář máte využít zubatého bodáku na konci vaší zbraně, přičemž se dočkáte i nějakých těch ukončujících fatalit, jež mají býti velice různorodé, ale shodně budou vyžadovat aktivaci správných tlačítek na základě předpřipraveného vzoru na obrazovce. V těchto momentech se máte dočkat alternativního kamerového záběru, který nemá ve hře chybět ani tehdy, kdy se vám autoři budou snažit něco naznačit či v případě snahy o filmovější pojetí scény. Stran kooperace s ostatními vojáky se mluví o nějakém jednodušším systému založenému toliko na základních povelech jako je Advance, Hold, Freelance; ale toto schéma je teprve ve fázi příprav, tudíž to ve finále může vypadat úplně jinak. V boji se přitom operuje s přítomností jednoho až tří spolubojovníků, jichž se půjde aktivně zhostit v kooperativním režimu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Nejenom v tomto bodě se přímo nabízí určitá paralela s kultovní střílečkou Halo, ale Bleszinski mimo jiné tvrdí, že jejich third-person akce bude co se týče tempa o poznání pomalejší, temnější, samozřejmě díky zmiňované možnosti (nebo spíše nutnosti) krytí i trochu taktičtější, než je tomu v případě strafování v žánru FPS. Navíc, mají zde býti přítomná i puzzle, od klasického aktivování přepínačů po vyřešení otázky, jak "rozbořit" danou architekturu a vytvořit si tak cestu dál. V grafice, jaká byla představena na E3 a která prezentovala skutečnou vizuální podobu hry to bude docela určitě příjemné dobrodružství.
zdroj: 1UP

martin

Nejnovější články