zavřít

České kyberpunkové RPG Dex vychází na handheld PlayStation Vita

PlayStation 4 PC MAC VITA Wii U Xbox One Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

České studio Dreadlocks vydalo své 2D kyberpunkové RPG Dex na PC, Macu, Linuxu a nedávno i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Dnes rozšířil seznam platforem také handheld PlayStation Vita, který je předposlední oznámenou platformou, na které se Dex objeví.

Dex podporuje na PS Vita funkci Cross-Buy, tudíž majitelé PS4 verze hry mají PS Vita verzi zdarma a naopak. Handheldová verze hry má cca 2,2 GB, není kompatibilní s PlayStation TV a na PS Store vás vyjde na 549 Kč – tedy zhruba 20 eur, což je stejná cena jako na PC.

Hru najdete na PS Vita ve stejné podobě jako na jiných platformách, nejde tak o žádnou jednodušší či osekanou verzi, ale o plnohodnotnou Dex. Ta se po trochu uspěchaném vydání dočkala spousty patchů a oprav, a nakonec i své Enhanced Edition.

Handhledem PS Vita ještě vývojáři z Dreadlocks nekončí. V plánu je ještě dlouho oznámená verze pro Nintendo Wii U, u níž ale ještě datum vydání neznáme. Jestli to u Wii U skončí, nebo se hra časem podívá třeba také na Nintendo Switch, či jiné platformy, zatím vývojáři neoznámili.

Tagy: akční RPG kyberpunk 2D

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.