zavřít

Bossy v Deus Ex: Mankind Divided můžete pobít, ukecat nebo „uplížit“

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jednou z mála slabin původní verze jinak skvělé Deus Ex: Human Revolution byly souboje s bossy. Ty jste museli v přímé konfrontaci zabít, což bylo, pokud jste hráli třeba ukecaného tichošlápka jako já, poněkud obtížné a hlavně proti celkovému stylu hry. Eidos Montreal od oznámení Deus Ex: Mankind Divided naznačovali, že tentokrát na bossy budete moci jít „po svém“ a nyní svá slova ústy šéfa vývoje Patricka Fortiera a hlavní scenáristky Mary DeMarle opakují a potvrzují.

Řešení situací s bossy tentokrát bude plně v kompetenci všech herních stylů, přičemž platí, že je půjde i nechat naživu a vyřešit příběhovou linku s nimi alternativními cestami. „Je to o podporování všech různých aspektů hraní,“ vysvětluje Fortier. „To nám v předchozím dílu chybělo. Tématicky byli sice bossové zajímaví, ale pro některé hráče představovali problém, na nějž nebyla jejich postava designovaná.“

Vývojář pokračuje: „Bossové v Mankind Divided jsou v tomto ohledu mnohem lépe vyvážení. Můžete je vyřešit pomocí plížení, můžete je zlikvidovat v boji a jsou tu konverzace, které vám nabídnou jiný prostředek, jak vyřešit celou situaci.“ DeMarle navíc dodává, že se budete moci rozhodnout, zda je zabijete či ne. Což je výrazná změna oproti předchozímu dílu, kdy prostě museli zemřít.

Není asi třeba zdůrazňovat, že se tím otevírá pořádný prostor pro roleplay a vaše vlastní interpretování Adama Jensena. Ne, že by v původní hře toto absentovalo, naopak, Adam se vám v rukách příjemně formoval po stránce osobnostní, tak i z hlediska schopností. Vždy jste ale končili i boje s bossem (tedy až do dodatečné úpravy), který musel zemřít a to vaší rukou.

Konečně tedy budeme moci hrát za prohnaného rétora, který protivníka porazí silou svého slova, případně milosrdného přemožitele, za nímž nezůstávají mrtvoly největších oponentů. Hra vyjde v první polovině příštího roku na PS4, Xbox One a PC.

Tagy: stealth akční RPG kyberpunk Deus Ex

Zdroje: GamesRadar

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.