Blizzard začne vydávat příběhové materiály k Overwatch ještě tento měsíc
zdroj: tisková zpráva

Blizzard začne vydávat příběhové materiály k Overwatch ještě tento měsíc

18. 3. 2016 16:31 | Preview | autor: Adam Homola |

Vývojáři z Blizzardu se hned od oznámení online střílečky Overwatch nijak netajili tím, že na příběh se tady nepojede. Ve hře není singleplayerová kampaň, nejsou tam příběhové filmečky a jde o čistou multiplayerovou akci. Nicméně akci plnou zajímavých a unikátních postav, které své příběhové pozadí mají. A to vývojáři odvypráví primárně mimo hru: skrze animované filmečky a komiksy krátké i v podobě komiksových knih.

Co se chystá mimo samotnou hru Blizzard ukázal už na loňském BlizzConu a teď můžete na webu hry najít menší upřesnění, první přibližná data vydání a dva nové obrázky. Jako prvních se dočkáme animovaných filmečků, s tím že vůbec první z nich vyjde ještě tento měsíc. Filmečky nám mají představovat příběhy těch nejikoničtějších postav, jakými jsou například Tracer, Widowmaker, nebo Winston.

zdroj: Archiv

Na malý teaser, který vývojáři ukázali už před několika měsíci na BlizzConu, se můžete podívat na přiloženém videu. Druhou příběhovou složkou budou krátké digitální komiksy. Ty chce Blizzard vydávat na internetu zadarmo a mají také rozpitvávat některé postavy a jejich trampoty ještě před událostmi hry.

Vůbec první digitální komiks bude o McCreem a vyjde v dubnu. Následovat bude třeba „rytíř“ Reinhardt, nebo duo kriminálníků Roadhog a Junkrat. Jejich obrázek z chystaného komiksu jsme už viděli, ale právě úvodní obrázek McCreeho je jedním ze dvou nových materiálů.

Overwatch zdroj: tisková zpráva

Nová ukázka z grafické novely First Strike

Zatím posledním oznámeným dílem příběhové skládačky Overwatche je grafická novela First Strike. V ní budete svědky příběhu během Omnic Crisis – povstání robotů, které se stalo několik dekád před událostmi hry. Ve First Strike uvidíte původní jednotku Overwatch a její zakladatele. Těmi jsou Soldier: 76, Torbjörn, Reaper a Reinhardt.

zdroj: Archiv

Výše zmíněné filmečky, komiksy a grafická novela jsou pouze jakousi první vlnou příběhového obsahu. Ve hře se asi ani v dohledné budoucnosti příběhu nedočkáme, ale skrze online i offline materiály nás jím bude Blizzard zásobovat i po vydání hry. To bude 24. května na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Hru si budete moct zdarma vyzkoušet ještě před vydáním a to v rámci otevřené bety od 5. do 9. května.

Nejnovější články