zavřít

Band of Defenders je česká kombinace tower defense a kooperační střílečky

Windows

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pamatujete se ještě na střílečku Sanctum, případně její druhý díl? Šlo o neotřelou sci-fi kombinaci tower defense a střílečky z pohledu první osoby. Postavili jste věžičky, popadli bouchačku, snažili se s kamarádem přežít vlnu za vlnou stále tužších nepřátel, a celé to bylo dost zábavné. Podobný nápad dostalo české studio Alda Games stojící za nedávnou Killing Room, ale celý koncept překlopilo do postapokalyptické budoucnosti a naplnilo nezměrným množstvím úžasných bouchaček. Tak vznikla Band of Defenders.

Hra se právě snaží získat dostatek k nebesům mířících palců na dosluhujícím Steam Greenlight a představuje se mnoha screenshoty a jedním mlčenlivým videem. Kdo se na ně podívá, tomu na mysli možná vytanou tituly jako Šílený Max nebo Fallout. Vyprahlá poušť, zrezivělé zbytky civilizace a hordy nepřátel postrádajících příčetnost a slušné oblečení. A před nimi vy se svou zbraní, barikádami, kulomety a lidskými kolegy.

Nepřátelé by se vás prý neměli snažit udolat pouhou početní převahou – pokusí se nacházet mezírky ve vaší obraně. Naplnění tohohle slibu je podle mě klíčové, protože rozházení kulometných věží všude možně a sledování, jak řada za řadou tupých útočníků padá k zemi, nebude zábavné dlouho. Umělá inteligence mutantů je zatím poněkud rudimentární, což je patrné z videa, kde se skupina zuřivých maniaků urputně a neúspěšně snaží proběhnout metr vysokou zídkou. Ale znáte alfatesty.

Naopak je fajn, že kromě střílení můžete pěkně za pochodu svoje budovy vylepšovat a doplňovat jim náboje, což by mohlo poskytnout příjemnou úlevu od neustálého střílení. Ovšem právě hrátky s různými bambitkami nejspíš budou tvořit jádro Band of Defenders. Nožů, pistolí, samopalů, min či pastí na medvědy má být více než 60, a to se ještě můžete těšit na spoustu barevných variant, abyste se od ostatních post-apo žoldáků patřičně odlišili. Důsledně upravit můžete také vzhled svého hrdiny nebo hrdinky.

Jednotlivé zápasy by prý měly trvat 15-30 minut, takže nepůjde o žádnou přehnanou časovou investici, ale spíš o přímočarou adrenalinovou zábavu. Pokud se vám chce někdy v budoucnu zachránit poslední výspu civilizovaného světa před zmutovanými hrozbami z pouště, zamiřte na Greenlight a projekt jedním kliknutím podpořte.

Tagy: multiplayer FPS kooperace tower defense post-apo

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.