Aztez spojí rubačku s tahovou strategií už na začátku srpna
zdroj: tisková zpráva

Aztez spojí rubačku s tahovou strategií už na začátku srpna

5. 7. 2017 15:05 | Preview | autor: Adam Homola |

Řezání dvoubarevných nepřátel s elitní jednotkou aztéckých válečníků v 15. století není zrovna aktivita, kterou bych ve hrách provozoval denně. Strategická akce Aztez chce ale přesně tohle nabídnout a navrch přihodí ještě taktickou část na tahy, kdy kujete pikle, plánujete a v podstatě hrajete zjednodušenou strategii. Tenhle mix žánrů je ve vývoji už hezkou řádku let, ale 2. srpna se konečně objeví na Steamu.

Aztez vyjde na Windows, Mac, Linux rovnou v plné verzi, nikoliv v programu předběžného přístupu. Jestliže preferujete spíše konzole, dočkáte se mixu real-time soubojů s tahovou strategií také, jen zatím není jasné kdy. Vývojáři ze studia Team Colorblind totiž plánují Aztez časem vydat i na PlayStation 4, Xbox One, a dokonce i Wii U.

Hlavním dějištěm hry je Aztécká říše se všemi známými městy a prostředím, které bylo před stovkami let k nalezení na území dnešního Mexika. Ve strategické části hry plánujete, expandujete a udržujete svoji říši, jenže ne všechno jde vždy hladce.

zdroj: Archiv

Od toho je tu pak možnost vyslání zmíněné jednotky elitních válečníků, jenže namísto abyste se na celou akci dívali jen na mapě třeba jako v Civilizaci, ujmete se řežby přímo vy. Ostatně, stylovým akčním soubojům je věnována většina přiloženého traileru.

Vedle obrovských měst byste se měli podívat i do přírody a podzemí, chybět nebudou ani aztéčtí bohové, historicky akurátní válečníci a mytologická monstra. K jejich porážce vám pomůže osm různých zbraní, přičemž své bojovníky si můžete vyladit pomocí sedmdesáti kosmetických předmětů. Aztez najdete na Steamu za tímto odkazem.

Nejnovější články