zavřít

Aztez spojí rubačku s tahovou strategií už na začátku srpna

PlayStation 4 Windows MAC Wii U Xbox One Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Řezání dvoubarevných nepřátel s elitní jednotkou aztéckých válečníků v 15. století není zrovna aktivita, kterou bych ve hrách provozoval denně. Strategická akce Aztez chce ale přesně tohle nabídnout a navrch přihodí ještě taktickou část na tahy, kdy kujete pikle, plánujete a v podstatě hrajete zjednodušenou strategii. Tenhle mix žánrů je ve vývoji už hezkou řádku let, ale 2. srpna se konečně objeví na Steamu.

Aztez vyjde na Windows, Mac, Linux rovnou v plné verzi, nikoliv v programu předběžného přístupu. Jestliže preferujete spíše konzole, dočkáte se mixu real-time soubojů s tahovou strategií také, jen zatím není jasné kdy. Vývojáři ze studia Team Colorblind totiž plánují Aztez časem vydat i na PlayStation 4, Xbox One, a dokonce i Wii U.

Hlavním dějištěm hry je Aztécká říše se všemi známými městy a prostředím, které bylo před stovkami let k nalezení na území dnešního Mexika. Ve strategické části hry plánujete, expandujete a udržujete svoji říši, jenže ne všechno jde vždy hladce.

Od toho je tu pak možnost vyslání zmíněné jednotky elitních válečníků, jenže namísto abyste se na celou akci dívali jen na mapě třeba jako v Civilizaci, ujmete se řežby přímo vy. Ostatně, stylovým akčním soubojům je věnována většina přiloženého traileru.

Vedle obrovských měst byste se měli podívat i do přírody a podzemí, chybět nebudou ani aztéčtí bohové, historicky akurátní válečníci a mytologická monstra. K jejich porážce vám pomůže osm různých zbraní, přičemž své bojovníky si můžete vyladit pomocí sedmdesáti kosmetických předmětů. Aztez najdete na Steamu za tímto odkazem.

Tagy: strategie komiks akční realtime

Zdroje: Steampowered,Aztez YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.