zavřít

Akční sci-fi Beacon vás nechá umírat a vracet se v podobě zmutovaného klonu

Windows MAC Xbox One

- Preview autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Projekt Beacon, v jádru ryzí top-down střílečka, vás na první pohled zaujme pastelovými barvami a spoustou vizuálních efektů. Zápletka není z nejoriginálnějších. Ztroskotali jste na nepřátelské planetě, všechno vám jde po krku a vy musíte najít záchranný maják a za planety se dostat. Jediné, v čem se Beacon od mnoha jiných liší je fakt, že hned na začátku sledujete svoji mrtvolu.

Nalezení vlastní mrtvoly je dobrou zprávou, že klonovací jednotka je zatím v pořádku. A právě za pomocí tohoto mechanismu také plánují autoři řešit otázku všudypřítomné smrti, které v roguelike žánru najdete víc, než dost. Nic jiného však havárii korábu na povrch neznámé planety nepřežilo a vypuštění majáku vysílajícího volání o pomoc tedy vyžaduje průzkum planety a vypořádání se s jejími obyvateli.

Najdete zde jak různé frakce, tak i několik výjimečných osobností, se kterými se budete muset nějakým způsobem popasovat. Domorodci jsou jasní – jedná se o původní obyvatele planety, faunu i floru. V zásadě nejsou nijak agresivní, ale mají přísně teritoriální zvyky a narušení jejích klidu může znamenat další zahřátí klonovací jednotky.

Prism jsou pak frakcí dekády nazpátek naprogramovaných robotů, jejichž původní účel už nikdo ani nezná. Původně zřejmě měli něco bránit, ale co, toť otázka. Faktem ale je, že se jedná o zastaralé jednotky, které už nedokáží protivníka potrápit tak efektivně, jako kdysi.

Freja (viz obrázek u článku) pak představuje potetovanou a nebojácnou hrdinku, která je sice vojensky vycvičená a je dobrou pilotkou, má však zásadní problém s jakýmikoli autoritami, což ji také stálo nejedno zaměstnání. Freja je jedním z velmi ojedinělých návštěvníků této planety. Jiným typem návštěvníků jsou zmínění Alieni, což je označení, které jasně definuje, jak se k nim místní staví - jsou to vetřelci. Jde o mimozemskou rasou a ukázkou technologického pokroku, jejíž motivace však zůstává stále skrytá.

Poslední frakcí jsou Occult, pravděpodobní přeživší dávné lidské expedice na tento svět. Lidskost se z nich však dávno vytratila a jedná se o pouhé lidské schránky, ovládané neznámou temnou silou. Ta jim také skrze rituály propůjčuje nadpřirozené schopnosti.

V základu půjde o izometrickou roguelike akci, ve které hraje prim grafická stylizace, svižné tempo a věčná řežba.  Samotné úrovně budou generované náhodně a vrhat se do nich budete moci pokaždé s tak trochu jiným hrdinou.

Beacon totiž nabídne mutace – s každou smrtí si budou moci hráči nakombinovat vlastní DNA s tou, kterou vyextrahovali ze svých zabitých protivníků a skrze mutace tak svého hrdinu vylepšovat. Na to konto slibují vývojáři nutnost taktického přemýšlení a hry, ve které se aktuální rozhodnutí při vytváření nového klonu může projevit až za pár hodin.

Ambiciózní projekt je přitom komerční prvotinou devítičlenného týmu Monothetic ze San Francisca. Co se uplynulých zkušeností autorů týče, tak tam stojí za to se podívat na ModDB, kde si můžete stáhnout hororovou modifikaci pro Half–Life 2, Black Snow. Beacon vyjde na Xbox One, Mac a PC, datum vydání je však ještě neznámé.

Tagy: klonování akční sci-fi roguelike

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.