Adventurní detektivka Raven vás nechá řešit zajímavý případ
zdroj: tisková zpráva

Adventurní detektivka Raven vás nechá řešit zajímavý případ

11. 12. 2012 17:02 | Preview | autor: Petr Poláček |

Zdá se, že nám během Gamescomu unikla jedna hra, jejíž vývoj by fanoušci adventur mohli ocenit. The Raven je připravovaná detektivní záležitost od KING Art, tvůrců The Book of Unwritten Tales, která má de facto tři hlavní postavy (neříkám, že za ně budete hrát, netuším to) – tajemného geniálního zloděje, před kterým si není jistý žádný sejf ani galerie v Evropě; mladého a ambiciózního detektiva Interpolu, který si myslí, že zloděje s pseudonymem Raven smrtelně zranil a tím jej zastavil; postaršího a v lejstrech zahrabaného policajta, který celý život sní o velkém případu a nyní se do něj nechtěně zaplete.

The Raven se odehrává v 60. letech 20. století, kdy zloděj – Raven plení Evropu a je z něj hvězda, jejíž eskapády sledují lidé po celé Evropě. Jméno si na jeho údajném postřelení udělá mladý detektiv Nicolas Legrand. Když se ale o čtyři roky později ztratí z britského muzea legendární artefakt „Oko Sfingy“ a na místě se najde havraní pírko, Legrand začne pochybovat, jestli před čtyřmi lety zneškodnil toho pravého, nebo jestli se legendárního zloděje jen snaží někdo napodobit. Ve stejné chvíli však v Curychu zvoní telefon konstábla Antona Jakoba Zellnera, který vůbec netuší, že právě následující telefonát změní jeho život... Nehledě na to, že nemá vůbec páru o tom, co leží uschované v bankovním sejfu pár stovek metrů od něj.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Netuším to ale ani já, i když premisa hry, obrázky a společně s tím i trailer z Gamescomu (někde níže) na mě dýchá příjemnou detektivní atmosférou. A jestli tvůrci uspějí s docela náročnou disciplínou, kterou je snaha nechat hráče poznat případ ze všech tří stran, aniž by tím předčasně zabili napětí, pak bych Raven bral všema třema. Uvidíme příští rok.

Nejnovější články