Adventura The Assembly chce dokázat, že virtuální realita není vhodná jen pro dema a minihry
zdroj: Archiv

Adventura The Assembly chce dokázat, že virtuální realita není vhodná jen pro dema a minihry

20. 7. 2016 15:16 | Preview | autor: Adam Homola |

Příběhová adventura The Assembly, která má být podle tvůrců z nDreams první velkou hrou pro virtuální realitu, konečně vyšla. V Oculus storu je hra dostupná za 30 dolarů, na Steamu stojí non-VR verze 20 euro a VR i non-VR verze v jednom 25 euro. Upgrade na VR verzi vás tak logicky vyjde na 5 euro. Co za ně dostanete?

The Assembly si zahrajete na headsetech HTC Vive, Oculus Rift, ale i bez nich. Hlavním tahákem by mělo být podle vývojářů to, že hra není jen sérií VR miniher, ale údajně plnohodnotná adventura. Uživatelských recenzí je na Steamu zatím příliš málo, ale ty pozitivní převládají.

zdroj: Archiv

Ve hře se vžijete do role dvou hlavních postav - nováčka Madeleine Stone a veterána Cala Persona. Zatímco si Stone musí projít bizarním úvodním programem, který by měl otestovat její potenciál, Person přijde na sérii šokujících odhalení. Ty ho dovedou až ke zpochybňování přístupu vědecké skupiny Assembly, jejímž cílem je progres za každou cenu, bez ohledu na následky.

Skrze sérii událostí se ale program Assembly dostane do bodu, kdy je její utajovaná existence na prahu odhalení. Na příběhové události, zvraty a prý několik různých konců tak budete nahlížet ze dvou úhlů pohledu - prý odlišných. S vydáním The Assembly se počítá i pro PlayStation 4 a PlayStation VR, ale datum vydání těchto verzí zatím tvůrci neoznámili.

Nejnovější články