zavřít

Vesmírnou tahovku Galactic Civilizations III brzy rozšíří datadisk Crusade

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Dnes tu máme už druhou 4X vesmírnou strategii, která se v blízké době dočká datadisku. Na Stellaris a její Utopii navazuje dva roky stará Galactic Civilizations III s rozšířením Crusade. To do hry přidá novou kampaň, interaktivní invaze, galaktické občany, špionáž nebo vylepšenou grafiku. Tvůrci si od něj slibují prohloubení zážitku a zároveň zjednodušení přístupu pro hráče, kteří si s touhle kolosálně rozlehlou tahovou záležitostí ještě neměli příležitost potykat. 

Datadisk získal své jméno podle singleplayerové kampaně, v níž se ujmete vlády nad lidstvem. Nuda? Ale kdeže. Proti vám totiž budou stát některé zbrusu nové rasy, a vy tak jejich vyjednávací i vojenské schopnosti poznáte pěkně z první ruky. Zvlášť když jednou z dalších novinek je vylepšený systém diplomacie. A když už dojde k válce? Aspoň si vyzkoušíte systém invazí, v němž si útočníci vyberou, kde na planetě přistanou, zatímco obránci určí bod, na němž postaví svou obranu. Obě rozhodnutí budou mít dalekosáhlý vliv na výsledek střetnutí.

No jo, jenže co si počít se všemi těmi nově dobytými (pardon – osvobozenými) světy? Inu, čím víc světů, tím víc obyvatel. Ti se vám budou generovat stabilním tempem a vy určíte, čemu by se měli věnovat. Budou produkovat ekonomický profit? Stanou se z nich vojáci? Nebo je radši vycvičíte na špehy a budete nepřátelským národům sabotovat továrny, krást technologie či zabíjet agenty? Volba je na vás, a to platí dvojnásob o dalším zásadním přírůstku do hry - tvorbě vlastní civilizace. Naklikejte si bonusů a lodí včetně fanouškovských výtvorů ze Steam Workshop, co hrdlo ráčí, a vyrazte ke hvězdám.

Galactic Civilizations III: Crusade vyjde někdy během jara a přijde vás na 20 dolarů.

Tagy: strategie datadisk galaxie vesmírná hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.