zavřít

Valve vzkřísí propadák zvaný Artifact. Interně mu říká Artifact 2

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Fanoušci čekali na novou hru od Valve jako na smilování, ale nakonec by snad byli radši, kdyby studio vůbec nic nevydalo. Karetka Artifact po herní stránce sice nebyla vůbec špatná, ale za její velmi krátkou životnost může špatně zvolený platební model známý z papírových sběratelských karet. Dnes hru hrají sotva dvě stovky hráčů, ale Valve se nevzdává. Stále na hře pracuje a časem se tak možná dočkáme něčeho lepšího.

zdroj: Valve

Přiznám se, že Artifact už úplně sešel z mojí mysli a upřímně mě překvapilo zjištění, že už je to tak dávno od jeho skonu. Za pár dní tomu bude rok od oficiálního vyjádření, po kterém se tvůrci cíleně odmlčeli, aby se mohli plně soustředit na opravení všeho, co napoprvé tak zle nezafungovalo.

Ale oficiální web hry po roce promluvil. „Brzy si můžete všimnout změn – začínáme s testy našich systémů a infrastruktury. Nemělo by to ovlivnit současný Artifact, ale chtěli jsme vás varovat. Další informace očekávejte po vydání Half-Life: Alyx,“ píše se na webu.

zdroj: Archiv

Half-Life: Alyx vychází dnes, takže nás od novinek ohledně Artifactu nedělí moc dlouhá doba. I když „po vydání“ může znamenat několik dní, týdnů, ale klidně i měsíců (když budeme pesimisté).

Po boku tohoto oznámení se v časopisu Edge (za upozornění děkujeme GamesRadaru) objevil rozhovor s Gabem Newellem, spoluzakladatelem studia Valve. Ten přiznal překvapení studia z neúspěchu hry a popsal následnou snahu poučit se z vlastních chyb.

Vydání nového Artifactu se blíží, ale zatím není jisté, v jaké podobě ho můžeme očekávat. Údajně se o přepracované verzi kvůli jejímu rozsahu interně mluví jako o Artifact 2 a teoreticky by mohlo jít o samostatnou hru. Ale stejně možný je i update stávající skomírající karetky.

Tagy: online fantasy multiplayer karetní Dota 2

Zdroje: GamesRadar

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.