zavřít

Tvůrci Observera představili singleplayerovou střílečku 2084 z prostředí kyberpunku

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Někdy netřeba slov, někdy stačí pouhé číslo. Novinka 2084 svým názvem prozrazuje dostatek. Podobně jako Blade Runner 2049 a Cyberpunk 2077 se odehrává v kyberpunkové budoucnosti. Sice jde o ryzí střílečku pro jednoho hráče s futuristickými zbraněmi, ale nedílnou součástí bude i umění hackerství.

Projekt 2084 vzniká ve studiu Feardemic, což je dceřiná společnost studia Bloober Team (Layers of Fear, Observer). Někteří vývojáři z Bloober Teamu se přestěhovali do Feardemicu, kde společnými silami v rámci 72hodinového game jamu stvořili základy střílečky 2084. Výsledek se jim natolik zalíbil, že se ho rozhodli nabídnout široké veřejnosti.

Plnohodnotné vydání hry je pěkně daleko. Cílí se totiž na rok 2020. Na druhou stranu, zakusit plod game jamu můžete už příští týden, protože 2084 vyjde 13. prosince na Steamu v early accessu. V něm si pobude od 16 do 24 měsíců. Pravděpodobně.

Premisa hry je jednoduchá. V atraktivním neonovém prostředí se na vás valí hordy (asi zmutovaných?) nepřátel, kterými se musíte prostřílet a prohackovat k cíli. Vašemu počítačovém skillu podlehnou různé prvky prostředí, které vám pomohou s desítkami nepřátel, a v některých případech můžete dokonce přeprogramovat i samotné protivníky.

2084 nabídne příběhovou kampaň a endless mód, ale v předběžném přístupu počítejte s minimem. Jde totiž spíš o prototyp, který má naznačit vzhled a hratelnost budoucí hry. Počítejte proto s hubeným obsahem a bugy. Hra je zatím přislíbena pouze na PC.

Tagy: budoucnost horor akční sci-fi hackerství kyberpunk adventura FPS game jam first person early access cyberpunk

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.