zavřít

Tvůrci Mordheimu převedou do her stolní klasiku Necromunda

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Zachmuření veteráni stolního hraní málokdy nechají svou tvář rozjasnit, protože dnes už nic není takové, jaké to bývalo kdysi. Ale řekněte před nimi magické slovíčko Necromunda a i ti nejzamračenější zjihnou a okamžitě vám začnou vyprávět, jaký měli gang a jak skvělá byla ta hra, v níž je podrazil jejich vlastní Kal Jerico. A ačkoliv vlastně nikdy neskončila, po letech už tenhle kousek spadal jen do zájmu a vzpomínek fajnšmekrů. Ti možná zase zjihnou, protože do herní podoby Necromundu převedou kanadští Rogue Factor, kteří mají na kontě povedenou tahovku Mordheim: City of the Damned ze světa Warhammeru.

Ostatně, kdo jiný by měl Necromundu přenést do digitální podoby, než oni? Čím byl pro Warhammer Mordheim, tím je Necromunda pro Warhammer 40,000. Opět se zaměřuje na boje malých gangů, o které se staráte, přenáší se jim zkušenosti mezi bitvami, kupujete jim nové vybavení a samozřejmě o ně i přicházíte. Pokud jste hráli Mordheim, víte prakticky jak bude vypadat i Necromunda: Underhive Wars, jak se hra pro PC a konzole jmenuje.

Děj se odehrává na úlovém světě Necromunda, který pod imperiální vládou fungoval tisíce let jako industriální základna. Samozřejmě, o ekologii se v temném světě 40. tisíciletí nikdo nestará a tak je celá planeta obrovskou toxickou pouští, z níž vystupuje několik úlových megapolí, které ale nejsou o nic méně toxické. Nu a v Underhive, oblasti opuštěných továren, skrytých a zapomenutých technologických zázraků i jedovatých zplodin se budou odehrávat války gangů.

Je třeba říct, že navzdory zasazení do universa Warhammer 40,000 mezi gangy nečekejte zástupce jednotlivých ras. Ostatně, gang punkerských Tau, kteří bojují s organizovaným gangem Tyranidů by vypadal divně. Gangy se rekrutují z šesti základních rodů, k nimž se časem přidaly i další možné doplňkové gangy. Jaké do své hry zvolí Rogue Factor zatím nevíme, ostatně, teprve oznámili obnovení spolupráce s vydavatelem Focus Home Interactive a Games Workshop.

Není divu, oba museli být s jejich prací na Mordheimu spokojení, jde rozhodně o jednu z povedených herních adaptací značky GW. Kdy Necromunda: Underhive Wars zatím není jasné, ani to, zda opět projde early accessem, který se tvůrcům při vývoji Mordheimu vyplatil i z hlediska ladění jednotlivých složek hratelnosti.

 

Tagy: strategie sci-fi tahová Warhammer 40,000

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.