zavřít

Total War Saga: Thrones of Britannia vás zavede na britské ostrovy do doby Alfréda Velikého

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vzpomínáte na oznámení Creative Assembly, že začnou pracovat na sérii menších historických Total War her? Pokud ne, tady je připomenutí (a pochlubení se, že jsem to tehdy trefil přesně) a především oznámení prvního titulu z této série nazvané Saga. Jmenuje se Total War Saga: Thrones of Britannia a zavede vás do Británie poté, co synové Ragnara Lothbroka a další velitelé obsadili velkou část země, seveřané se usadili a Wessex v čele s Alfrédem (ještě ne zvaným Veliký) se v poslední možné chvíli oklepal a začal dominovat jižní polovině území.

Přesněji se píše rok 878, Alférd porazil Dány v bitvě u Edingtonu a jejich velitel Guthrum přijal křest. Jenže, území je velké a do hry vstupují další hráči. Kromě usazených Dánů a jejich roztříštěných územních celků jsou tu králové Skotska, Irska a Walesu. A ačkoliv to není v tiskové zprávě zmíněné, hádám, že Anglosasové budou mít minimálně ještě Mercii a možná i Northumbrii (i když ta de facto, když už ne de iure, spadala pod seveřany, takže bude spíš Dánská).

Total War Saga: Thrones of Britannia by měla nabídnout nejdetailnější mapu, jakou jste kdy u Total Waru viděli. Což není tak překvapivé, protože se zaměřuje jen na Británii a tak je tu možnost ji pořádně rozpracovat, abyste se nepřetahovali s ostatními na pětníku. O mnoho víc zatím o hře nevíme, včetně data vydání vágně stanoveného na 2018.

Hádám, že každý z vládců bude mít celkem osobitější kampaň plnou detailů. Co se týče jednotek, určitě se budou lišit seveřané a Anglosasové, ale jistě se dá vetknout unikátní styl i divokým Skotům, Irům a Velšanům, byť se v této době nedají čekat opravdu výrazné rozdíly. Osobně bych tipnul, že seveřané se budou moci opírat o těžkou pěchotu, Anglosasové o vyvážený poměr pěchoty a jízdy a možná i speciální podmínky najímání fyrdu, tedy odvedenců z vesnic. Velšanům by se hodila lehká jízda a agilní pěchota… ale to už moc teoretizuji.

Osobně jsem rád, že se Creative Assembly vrátili k tvorbě těchto menších her. Fall of the Samurai byl vynikající kousek a Napoleon jakbysmet. Téma se také může vézt na popularitě seriálu Vikingové a nebo The Last Kingdom, který se právě v této době odehrává (byť vám doporučuji raději knižní předlohu Bernarda Cornwella - sérii Saské kroniky). 

total war britannia

Tagy: strategie historická vikingové Total War (série)

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.