Sega chystá sérii menších Total War her ve stylu Fall of the Samurai
zdroj: Archiv

Sega chystá sérii menších Total War her ve stylu Fall of the Samurai

6. 7. 2017 14:55 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud patříte mezi fanoušky Total War her a exkurze do fantasy universa Warhammeru se vám moc nezamlouvá, Sega má pro vás dobrou zprávu. Oznámila novou sérii her s názvem Total War Saga, které vás v tradiční hratelnosti téhle série vrátí zpátky do historie. Název sice vyvolává okamžité podezření, protože byste pod ním čekali možná spíš nějakou F2P mobilní hru, ale skutečnost je lepší. Jde prostě o „menší“ hru, která se věnuje kratšímu období v historii, přesně ve stylu Shogun 2: Fall of the Samurai nebo Napoleon: Total War.

Jake Lusted, který šéfuje vývoji nové hry z téhle série říká: „Na své velké hry, které pokrývaly celé historické éry jako Rome nebo Empire, jsme navazovali samostatnými tituly, které se zaměřovaly na život jediné osobnosti a času kolem nich, jako byl Napoleon nebo Attila. Ale jsou tu i klíčové okamžiky historie, které se netočí kolem jednoho člověka a trvaly jen pár měsíců, maximálně pár desetiletí. Takové okamžiky také většinou bývají na omezeném území.“

V tomhle má Lusted a s ním i zbytek studia pravdu. Na zábavnou hru ze série nemusíte mít nutně celou historickou éru. Naopak, velmi často omezenější časové období a prostor umožnily vytvořit unikátní zasazení se specifickými pravidly. Nejlepším příkladem byl právě Fall of the Samurai, který se odehrával během války Bošin a díky němu jste proti sobě měli tradiční samurajské armády a armády západního typu vyzbrojené moderními střelnými zbraněmi. Podobně povedený titul byl i zmíněný Napoleon, Attila či trilogie DLC k Medieval II.

zdroj: Archiv

Není malých Total War her

Prakticky nejde v rámci produkce Creative Assembly o nic nového, spíš o jasnější komunikaci směrem k zákazníkům ohledně toho, co od dané hry čekat. „Velké“ Total War hry se budou věnovat celým érám a velkým kusům světa, zatímco série Saga se zaměří na jednotlivce, kratší historické události a specifické momenty. Asi se nehodí dělit hry na větší či menší, pro všechny zmíněné platilo, že potenciál na konzumaci stovek hodin vašeho času byl stejný, menší byl jen právě geografický rozsah a časový rámec.

Aby nezůstalo jen u slibů, Lusted i naznačil, co můžete v rámci historických TW čekat. Chystají se dvě hry, které vás vrátí do minulosti. Jedna bude tradiční, velká, která pojme celou éru a druhá je právě ze Saga série a jejímu vývoji šéfuje Lusted. Ta vyjde dřív a, cituji: „Víc oznámíme v následujících měsících, ale můžu říct, že to bude duchovní nástupce Rome II, Attily a podobně se posune dál na časové ose. Je skvělé moci optimalizovat technologii a obsah těchto her podobně jako jsme to dělali s Attilou při tvorbě Age of Charlemagne. Především pro historický okamžik, kterému jsme se jako studio ještě dost nevěnovali.“ Plus se ještě chystá velké DLC pro jeden z existujících titulů, nejspíše Rome II.

total war neco zdroj: Archiv

Germáni vs Řím

Takže co se asi chystá? Začneme odzadu. K DLC poskytli Creative Assembly poměrně výrazné vodítko v podobě obrázku, který vidíte nad odstavcem. Germánskou výzbroj doplňuje především znak Cherusků, prvních spojenců a nepřátel Říma, kteří se do dějin zapsali především díky svému vojevůdci Arminiovi, který v bitvě v Teutoburském lese zničil trojici římských legií. Takže se nejspíš podíváme na celé germánské tažení a nebo alespoň Arminiovu éru. Můžete si zakřičet „Vare, Vare, vrať mi mé legie!“

Synové Ragnara?

Ale co ona hra ze Saga série? Posunuje se v časové rovině raného středověku a Creative Assembly se jí ještě pořádně nevěnovali? Moje sázka jde na Alfréda Velikého a nebo celou invazi Velké pohanské armády. Tématu se spíš okrajově dotknul Age of Charlemagne, přitom případné zaměření se jen na Skandinávii, Británii a sever kontinentální Evropy by přineslo výrazně odlišný zážitek. Vojensky jde rozhodně o zajímavý koncept, kdy proti sobě stojí větší či menší dánské armády specifického typu a anglosaská království, která se opírají o fyrd a disponují silnější jízdou a soustavou obranných hradů.

zdroj: Archiv

Ani politicky není tahle éra marná. Dánové po Guthrumově porážce nepostupovali jako jednotný politický celek a na druhé straně najdete království Wessex, Mercie a podle dané dekády můžete přidávat i další. Plus jsou tu vždy Skotové, Irové… Prostoru na vytvoření unikátní Total War hry je tu dost a klině do toho můžete zahrnout christianizaci Dánů, mocenské tahanice mezi Wessexem a Mercií a postupné kulturní splývání Dánů s Anglosasy na některých územích. Plus by hře udělaly reklamu i seriály Vikingové, kteří konečně celou invazi spustili a The Last Kingdom, který se zaměřuje na období Alfrédova nástupu na trůn a boje s Dány.

Největší neznámou tak zůstává neoznámená velká hra. Teoreticky je na řadě Medieval III, ale možná si bude chtít Creative Assembly chtít odskočit k modernějším armádám do Empire II. Spíš bych sázel na to.

Nejnovější články