zavřít

Taktická akce M.E.R.C. přenáší souboje z XCOMu do reálného času

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Taktická akce M.E.R.C. vstoupila na Steamu v programu předběžného programu teprve včera, ale už teď se z ní rýsuje zajímavá akčnější alternativa k XCOMu. Jen je potřeba odečíst si základnu a přidat na rychlosti. Zatímco v XCOMu byly souboje tahové, v M.E.R.C. se jede v reálném čase.

Jinak je totiž zdejší systém soubojů a správy vojáků velmi podobný výtečnému kousku od Firaxis. V M.E.R.C. ovládáte jednotku čtyř vojáků, které můžete do akce rekrutovat a následně je vylepšovat, učit je speciálním schopnostem, vylepšovat je a vůbec se o ně starat jako o vlastní.

Vojáci také postupem hry přijdou k lepší výstroji i výzbroji, bez které se v pozdějších fázích hry neobejdete. Nepřátelé budou těžší a vy musíte používat všechno, co máte k dispozici, stejně jako brát v potaz okolní prostředí – tuhle se krýt, támhle se rozdělit a zkusit jinou taktiku.

Jednotka čtyř mužů (nebo žen) se v M.E.R.C. většinou pohybuje společně, ale v obzvláště prekérních situacích ji můžete rozdělit na dvě jednotky o dvou vojácích a pokusit se danou potyčku vyřešit trochu jinak.

Vedle příběhové kampaně nabízí hra také kooperativní multiplayer, který zde není tak úplně klasickým separátním módem. S kamarády můžete hrát jak mise z kampaní a příběhové mise, tak i mise vedlejší. Před každou z nich byste měli přitom sestavu vojáků pečlivě zvážit, protože ne každý se hodí do každé situace, a tak je složení vojáků podle jejich výbavy i schopností klíčové.

Za každou úspěšně splněnou misi dostáváte finanční odměnu a příděl reputace, jenže ani jednoho není mnoho, a tak byste měli s financemi nakládat rozvážně. Nejde vylepšit všechno a specializace jednotlivých vojáků je klíčová.

M.E.R.C.

Jednotliví vojáci se dělí do několika základních tříd jako je Assault, Sniper, Heavy a Engineer. Ty pak lze pomocí dalších specializací ještě dál rozdrobit na třídy jako Hacker, Medic apod. M.E.R.C. by se měla v programu předběžného přístupu na Steamu pozdržet zhruba tři až šest měsíců, tudíž se s vydáním plné hry počítá ještě na letošní rok.

Momentálně je hratelný singleplayer i kooperativní multiplayer, včetně devíti příběhových misí a procedurálně generovaných vedlejších misí a kampaní. V nadcházejících měsících přibudou ještě další příběhové mise, další schopnosti a rozšíří se souboje. Za stávající rozpracovanou verzi chtějí vývojáři 20 eur s tím, že plná verze může cenově poskočit ještě o něco nahoru.

Tagy: strategie akční sci-fi taktická

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.